ДА СПАСИМ ТЕАТЪР "ЛЮБОМИР КАБАКЧИЕВ" Казанлък

Quoted post


Гост

#4

2012-04-29 09:48

Подкрепям и с подписа си Протеста на колегите си от Театър Любомир Кабакчиев - Казанлък. Любопитен съм какъв е бил съставът на комисията, определена от М-вото на културата, която е определила г-жа журналистката да стане директор на театъра. Лошото е, че правителствата се сменят, а чиновниците, от които зависят артистите и театралните служители, остават. Същите тези чиновници унижиха русенските артисти и русенската публика като взеха решение да открият Голямата сцена на театъра в Доходното здание през 2006 година със спектакъл на друг театър, а не със спектакъл на Русенския театър. Тогава в репертоара на театъра ни имаше един прекрасен спектакъл "Железният светилник" постановка на Асен Шопов, в който участваше цялата трупа. Правото да открият сцената си бе на русенските артисти, но не би! Чиновническа му работа!

 

Отговори

съпричастна

#9 Re:

2012-04-29 18:08:11

#4: -

Работата ми прилича на ликвидационна комисия!


Гост

#29 Re:

2012-05-02 23:27:49


Гост

#32 Re: Състав на комисията

2012-05-04 09:11:32

#4: -

Състава на комисията  е определен не от МК, а от кмета на града г-жа Галина Стоянова. В неа учавстват - зам. кмета по финансите, двама юристи и зам . кмета по култура и образование, един човек от министерството, директорът на театъра в Сливен и на Куклен театър Стара Загора. Четирима са на работа в Община Казанлък и са подчинени на кмета. Съжалявам, но един месец преди датата 27 април/провеждането на конкурса/, от три възлови културни института ми казаха кой ще е новия директор. Така и стана. Против съм такъв вид конкурси, това е манипулиране на Обществото!