Подписка

Quoted post


Гост

#554

2012-03-16 21:17

ПМГ Монтана има най-високият в област Монтана:)))

МГ Варна има най-високият във Варна:)))

МГ Враца има най-високият в област Враца:))

МГ Бургас има най-високият в област Бургас:)

Отговори


Гост

#556 Re:

2012-03-16 21:30:33

#554: -

Най-висок, но не висок – мисля, че разликата е огромна! В СОУ и ОУ има ученици с отлични и много добри резултати! Естествено е балът там като цяло да е по-нисък, тъй като имат повече паралелки. За едно ОУ или СОУ  10 отличници са малко, защото тези с ниските оценки са 10 пъти повече. А за едната паралелка в МГ 10 отличници много – вдигат бала, нали?

Ще призная, че подготовката в МГ е супер, ако приемат в МГ в 5-ти клас една цяла паралелка, взета от ОУ и на изпитите  след 7-ми клас резултатите са много добри! Да, ама няма как да стане! Успехите не се свеждат само до подготовка, нали? Който учил, си личи, който не е учил – също (има си 4 на изпита, въпреки прекараните 3 години в МГ).


Гост

#558 Re:

2012-03-16 21:41:57

#554: -

Балът след 7-ми клас не е от значение, за разлика от ДЗИ (а за чужбина и Тойфел). А на ДЗИ нещата се променят – такава е статистиката! Има случаи, деца, имали висок бал след 7-ми клас, не успявят да постигнат висок успех и висок резултат от ДЗИ. Има го и обратното! Гледайте ДЗИ! Този изпит е важен за университетите! Никой никого не пита къде е учил (МГ, ЕГ или СОУ).

С бал 22-26 (че и по-нисък) се влиза в МГ Монтана, Силистра, Габрово, Разград.........но в СМГ и МГ- Варна – не. И ако за Монтана бал 29 е висок, за София и Варна е супер нисък! Това, че в МГ Монтана балът е по-висок от СОУ и ОУ в Монтана, не означава, че е висок, нали?


Гост

#561 Re:

2012-03-16 21:46:47

#554: -

Колко ли от учениците, завършили 7 клас в МГ Монтана, биха били приети с тези "големи" свои балове в 91НЕГ, СМГ или МГ Варна? От ОУ и СОУ (София и Варна) има приети поне по 60 ученици в тези МГ!