ПРОТИВ приемането на "Закона за Детето"

Quoted post


Гост

#18 Re: До родител

2012-03-15 10:17

#17: - родител 

 Вие какво предлагате да се направи в този случай? Да накажем лошите деца? Да накажем родителите на лошите деца? Или да вземем на лошите родители лошите деца? В класа на дъщеря ми имаше едно момче с "безобразно" поведенеи, както се изразяваше класната - не внимава в час, говори, бие се през междучасието. Родителите направиха подписка за изключване от класа. На родителската среща дойде психолога и ни помоли да не предприемаме тази стъпка. Жената обясни, че родителите на детето са много заети и пътуват постоянно. То живеее основно с баба си и дядо си, които са възрастни и не могат да му отделят необходимото внимание. То не ходи никъде, защото няма кой да го води, има излишество от енергия, както и липса на ценносна система, която да му позволява да знае кое поведение е приемливо и кое не. Обаче добрите родители на добрите деца се наложиха и изгониха детето. И кой е жертвата в крайна сметка - детето. Ако имаше начин и система да се поработи  родителите на момчето, да им се помогне по някакъв начин, да се работи с момчето - нямаше да се стигне до такива крайности. Не ме разбирайте погрешно - и аз не искам никой да бие децата ми и реагирам сериозно на всяко посегателство срещу тях. Но трябва да има начини да се помогне на всеки, когато има нужда. За това подкрепям закона за детето, защото там са предвидени мерки за подкрепа на семействата.

Отговори


Гост

#22 Re: Re: До родител

2012-03-16 01:32:17

#18: - Re: До родител

То4но подобни мерки явно липсват.Детето ми не само че не е виновно ,а е и потърпевшо от факта,4е въпросният побойник няма родителски контрол.В подобни слу4аи съм ЗА намесата на специализирани служители.Никой не говори за отнемане на деца и т.н.И то4но тази детска агресия произлиза от нас,родителите.което е най-лошото според мен.За децата ми се грижи тяхната баба.аз също не съм в Бг.И тяхната баба не е първа младост :).Но дисциплината им е на нужното и подобаващо на у4еник ниво,успехът също.Не виждам как днешното разюздено поколение може да бъде усмирено!Липсват закони,липсва уважение....

Стебел

#42 Re: Re: До родител

2012-04-29 02:27:40

#18: - Re: До родител

Мисля си че психоложката е погледнала към най лесния начин да реши въпроса, да помоли родителите да не реагират, но тя е трябвало да работи с детето и семейството, защото е била  информирана. Още едно доказателство че законите не работят когато служителите не искат да си гледат работата. Аз не вярвам че този закон ще има за цел да помага на родителите. Той няма да ви помогне когато имате нужда, защото няма да има ресурси, специалист на разполужение и т.н Живия пример е бъркотията с здравното осигуряване днес в НРБ. Точно същото ще бъде и с децата. Целта е да се дадат свободи на децата. Свобода с която те не мгат да се справят поради незрелостта им. А родителя, който все още в повечето семейства е извор на морални ценности, здрав разум и  опитен съветник да бъде елеминиран. Вярно Е ЧЕ ИМА ДЕЦА С прояви и безотговорни родители, но те все още са еденични случай.  Начина на мислене който новия закон предлага този вид деца и родители ще се увеличат, и с него проблемите ще се задълбочат. На запад подобни закони са в действие и резултата е че повече от полувината деца в един клас са с някакви проблеми и учителя и да иска не може да смогне да работи с тлкова голям брой нуждаещи се деца , както ги наричаме. Просто ги търпим и реаваме нещата ден за ден, а когато напускат по някаква причина сме доволни че сме се отървали от бремето. Здравата семейна среда е библейски принцип за отглеждане и ръководство на децата, а не държавата. Този принцип се доказа като най добър през годините. Държавата няма работа в семейството, ако детето е в нужда трябва конкретно да се назоват случаъте и мерките и сроковете. Общи фрази като "да се вземат мерки от .. тези слуби"   показват вратички чрез които някой се опива да ви заблуди че го е грижа за вас и детето ви. Грижа го е да вземе вашите права и нищо повече. На детето ви няма да бъде осигурено нещо по добро. Малко ли бяхте лъгани от досегашните законодатели, та продължавате да им вярвате. Колко от нововъведените закони подобриха живота в България? До кога ще сте слепи, и найвни, че някой го е грижа за вас. Прочетете идейте на Новия Световен Ред по въпроса за децата в програмата на ЮНЕСКО и ще видете за какво става въпрос. Ще срещнете изрази като,'родителя враг на детето' и много шокиращи идей завоалирани в красиви общи приказки. Да не ви лъжа. Онова което става в НРБ не е плод на некъдърни политици а е диктувано от вън. И то никак не е розово.

Кати

#78 Re: Re: До родител

2013-01-19 10:41:28

#18: - Re: До родител



Светът е пъстър и хората са
различни - за едни едно е нормално за други друго.Всеки по раличен начин гледа
на света и това е уникалното. Не сте ли забелязали родители,които хранят децата си, например само с
вегетарианска храна, други с закуски от веригите и така нататък и на мен ми е
било чудно , но избора си е техен,не може държавата да се меси в семейството в
противен случай няма да е семейство. Никой не знае кой е най-правият, ами ако закона греши, защо си мислят, че винаги са прави и той е
създаден от хора, които са си вплели личното си отношение.Държавата трябва да помага само в нужда /Конституцията
чл 47 / и то при деца в
риск
, да се отдели в закона това, кои деца са в риск и кои не. Да не се звемат крайни мерки
при всички случаи.Може би трябва не промяна в закона,а обучение на социалните
работници и много практика, всеки случай е индивидуален/не се повтаря/.