ПРОТИВ приемането на "Закона за Детето"

Quoted post


Гост

#17 родител

2012-03-15 00:26

"правото на родителя да отглежда, възпитава и образова децата си според собствените си убеждения"-трета година едно дете от класа на децата ми ги тормози по възможно най -грубият начин.от последният слу4ай една от дъщерите ми беше с пукнато ребро,засегнати нервни окончания и куп синини след като се е борила да поеме въздух от яке поставено на главата и последващо душене.След поредният разговор с родителите на насилника се оказа ,4е децата ми са лигави,аз съм проста и 4е техният син им е дал да си полу4ат заслуженото.не се предприеха мерки от страна на класният ръководител,за да не бъде уронен авторитетът на класа.та мисълта ми е следната:постъпките на въпросното дете се категоризират като нормални от неговите родители.Те го възпитават по тяхно си усмотрение.слу4аи подобни на този са стотици,а има и с фатален край.Децата не са виновни,те просто са така възпитани.и за какво иде реч?!?

Отговори


Гост

#18 Re: До родител

2012-03-15 10:17:24

#17: - родител 

 Вие какво предлагате да се направи в този случай? Да накажем лошите деца? Да накажем родителите на лошите деца? Или да вземем на лошите родители лошите деца? В класа на дъщеря ми имаше едно момче с "безобразно" поведенеи, както се изразяваше класната - не внимава в час, говори, бие се през междучасието. Родителите направиха подписка за изключване от класа. На родителската среща дойде психолога и ни помоли да не предприемаме тази стъпка. Жената обясни, че родителите на детето са много заети и пътуват постоянно. То живеее основно с баба си и дядо си, които са възрастни и не могат да му отделят необходимото внимание. То не ходи никъде, защото няма кой да го води, има излишество от енергия, както и липса на ценносна система, която да му позволява да знае кое поведение е приемливо и кое не. Обаче добрите родители на добрите деца се наложиха и изгониха детето. И кой е жертвата в крайна сметка - детето. Ако имаше начин и система да се поработи  родителите на момчето, да им се помогне по някакъв начин, да се работи с момчето - нямаше да се стигне до такива крайности. Не ме разбирайте погрешно - и аз не искам никой да бие децата ми и реагирам сериозно на всяко посегателство срещу тях. Но трябва да има начини да се помогне на всеки, когато има нужда. За това подкрепям закона за детето, защото там са предвидени мерки за подкрепа на семействата.