Да_подкрепим_Илко

Quoted post


Гост

#310 Re:

2012-03-14 10:20

#309: -  

 Какво общо има справедливостта с медиите и подкрепянето на едната или другата страна? И двете страни подкрепят хората, които познават.  Никой не знае как точно  се е стигнало до фаталния момент, но едно е ясно, и то е, че в основата на всичко е алкохола, който не стои мирно както в бутилката... И на този фон Илко е този, който е трезвен и направил почти всичко да не се стига до сблъсък. Може би не е трябвало да отключва вратата, а да позвъни на 112 ,  но това не променя факта, че той се е защитавал... Проблема е в това, че законодателят допуска превишаване на самозащитата и в това, че самозащитата е  винаги непредумишлена и в този смисъл, защитаващия се не може да прецени предварително какви средства са достатъчни.  Презумцията за превишаване на условията на самозащитата може да се използва при залагане на капани, или при специално обучени и тренирани лица, които биха могли да преценят обема на средствата, които са достатъчни за обезвреждане на нападателя. Смятам, че когато  нападателите са повече от един, тази презумция  е неприложима. 

Отговори


Гост

#311 Re: Re:

2012-03-14 13:11:51

#310: - Re:

Да подкрепяш някой само, защото го познаваш е глупаво! Това да не е местен патриотизъм, защото е наше момче, ще го подкрепим! Какво се е случило няма да узнаем, защото обвиняемия заяви, че нищо не се е случило, а на показанията на другите няма да погледнат сериозно, защото са били пияни. Поведението на Илко втрещи много хора, той беше подготвен какво да говори, защото на въпроса "Как си?", той отговори, че нищо не е направил, не мога да цитирам точно, защото ще трябва да се върна към видеото. На мен ми правят впечатление детайлите, защото си мисля, той дори не чу какво го питат, просто си каза това, което трябваше, което му бяха казали да говори. А и има нещо, което са пропуснали, когато са го подготвили за пред журналистите, имаше много изразителен несловесен език, на който обърнаха внимание много хора и си дадоха преценка в достоверността на думите му. А разсъжденията относно самозащитата са неуместни, защото едва ли някой е чел закона и знае какво пише там. А относно алкохола, той не е виновника, както посочвате. Аз съм виждала пияни младежи на възрастта на тези момчета, дори съм видяла как през очите ми са се напивали, от много малко количество, не мога да знам колко е бил промила в кръвта им, но поведението им не е било агресивно, напротив малко са нестабилни в стойката и по-любвеобилни, изразяват чувствата си без задръжки, изливат това, което са таели дълбоко в душата си. Във връзка с това, сега ми дойде на ума, дали пияните момчета да не са казали нещо, с което са оронили достойнството на Илко и той да е отреагирал остро и също да е отключил своите чувства към тях. А между тях е имало сериозни проблеми, неразбирателство на битова основа, а може и друго. Алкохолът само е отключил душевните задръжки според мен. Ако са били безпаметно пияни, едва ли щяха да знаят в коя стая отиват. Аз искам да разбера какво се е случило в стаята! Като човек, който е работил с млади хора се интересувам от истинските проблеми и причини.