ПРОТИВ приемането на "Закона за Детето"

Quoted post


Гост

#5 Re:

2012-03-13 13:44

#1: -  

Това, което се поставя като проблем на Закона за детето тук е несериозно. Никой на никого няма да отнема децата, напротив ще помага на тези семейства, които изпитват затрудненя  да гледат и да се грижат за децеата си, както всички останали. Мисля, че проблмът, е че някои хора не могат да приемат децата като личности и индивиуалности, носители на права. И ако аз, като възрастен и личност съм неприкосновен и никой няма право да ме удря, наранява или обижда и насилва по какъвто и да било начин, то това се отнася и за децата. Това не е противопоставяне на права на родители и деца, а даване на равни права на всички.  Не мога да приема, че физическото посегателство над детето от страна на родител е оправдано. Родител, който не може да упражни авторитет чрез думи и убеждение е провален родител.

Отговори

Стефан Делиов
Авторът на тази петиция

#6 Re: Re:

2012-03-13 13:53:03

#5: - Re:

Нека си го представим така:

Отивате с детето си в Мола,харесва си някоя играчка и започва да плаче защото вие нямате пари за храна пък за играчки да не говорим..Някой от съседното магазинче се обажда на служител и идват и ви взимат детето...защото вие не сте му купили играчката и по този начин сте го наранили...

Другото което е - знаете ли как може да бъдат маниполирани децата ни? Телевизия,радио,интернет...и т.н.

Прочетете тези 2 статии

http://anonimen.ovo.bg/blog/zadlbochen_praven_nazaliz_na_problemite_svrzani_s_proekta_za_zakon_za_deteto/2012-03-03-16

http://anonimen.ovo.bg/blog/otnosno_zakona_za_deteto/2012-02-26-4


Гост

#9 Re: Re:

2012-03-13 19:13:07

#5: - Re:

Да премахнем всяка форма на наказание тогава. Защото общество, което не може да упражни авторитет чрез думи и убеждение е провалено общество, според Вашите думи. Всички затворници да бъдат пуснати на свобода, ако спазваме Вашата логика. Наказанието не е възмездие и не е отмъщение.


Гост

#10 Re: Re:

2012-03-13 19:52:38

#5: - Re:

Мисля, че ще изопачим за пореден  път една добра идея. Институциите няма да се коректни. Децата няма да са по добре в домове, ако ти ги отнемат.  Вместо да защитим децата ще създадем още по големи гаменчета. Отново няма да се прави разлика между свободата и слободията.  За съжаление ще сме виновни ние.


Гост

#13 Re: Re:

2012-03-14 00:33:03

#5: - Re:

съгласна съм с вашето мнение!никога не съм посягала на децата си-имам 3.ве4ерите ни са посветени на обсъждане на ежедневните проблеми в у4илище и извън него.и те знаят 4е мама е най добрата приятелка и никога няма да нарани,а само ще помогне!относно телевизии и медии...ми има на4ин-малко по-строг контрол(но навреме) от страна на родители и мноооого мнооого внимание и търпение и ораторски ка4ества.после е доста по-лесно да разберат сами кое е лошо и 4е не си струва да бъде подражавано на дадена ли4ност(4алгарки и т.н. ....).Те трябва да бъдат ТЕ,а не като едикой си....

Огорчен от държавата

#39 Re: Re:

2012-04-23 23:52:09

#5: - Re:

Как казвате "проблемът, е че НЯКОИ ХОРА не могат да приемат децата като личности и индивидуалности, носители на права"?! Под "НЯКОИ ХОРА" Вие несъмнено трябва да имате предвид родителите на дадено дете.... аз лично се съмнявам един родител дори с най-елементарна култура или умствени способности, сам да не знае, че детето му е отделна от него личност! Вие за мен НЕ СТЕ родител, за да изтъквате подобни, меко казано, малоумни доводи! Разбира се, че шамаренето не е нещо оправдано, но и Вие сам не си вярвате или ще отречете, че сте бил подпляскван в детството си и то навярно не без причина! И тук искрено Ви желая един ден, КОГАТО и АКО станете РОДИТЕЛ да упражнявате авторитета си само и единствено чрез думи и убеждения! (Защото на ДУМИ всеки е ВЕЛИК, но на ДЕЛА.......)

7

#40 Re: Re:

2012-04-24 01:25:31

#5: - Re:  

 Съгласна съм с това ! Още повече сега , от позицията на вече "пораснала"майка ;),но има наистина моменти ,когато детето не иска да чуе разумните ти доводи , нито разумните ти думи ,нито иска да го убеждаваш...То просто иска ...иска го проклетото нещо тук и сега !После може изобщо да не го погледне ,но сега се е запънало и крещи ,рита ,замахва с ръчички , които ти само си целувал досега...

Е ,какво правим в такива критични ситуации ? 

Много бих искала да Ви видя в такава ситуация ...как спокойно ще го убедите и то разумно ще Ви разбере...


Гост

#59 Re: Re: Дими

2012-06-05 15:38:30

#5: - Re:

аз съм против шамарите и против закона не за друго а защото нямам доверие на самата институция Социалните са инситуция доказала своята некадърност и некомпетентост.........всеки родител приема детето си като личност  и всеки родител иска най доброто за детето си друг е въпроса че няма кой да чуе самите родители ......какви ще са тези специалисти които ще решават кое е добро и кое не за детето ......

***

#66 Re: Re:

2012-07-30 10:44:30

Бих задал един въпрос на въпросния "възрастен": много деца имат нужда не само от права срещу родителите си, но и от памперси, лигавници и подобно. Значат ли "равните права" за децата, че на възрастните, които възпитават децата си, трябва да им бъдат осигурявани такива лигавници и памперси?... Защото за да имаш равни права, би трябвало да можеш да носиш и равни отговорности. Инак всичко е отвратително извращение.

 


Гост

#77 Re: Re:

2013-01-18 11:00:43

#5: - Re:

Как ще им помагате ?Ще дойдете ли да ми гледате детето, когато аз съм на работа до 20,00 часа, как точно ще ми помогнете, а вашето кой ще гледа, ако гледате моето???Защо аз да ви се доверя след като не ви познавам, а дали детето ще иска вие да го гледате??? Много са въпросите...

Конституция РБ
Чл. 47. (1) Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата

Вие детски градини не можахте да осигурите за всички деца, а ще подпомагате, на себе си трябва да помогнете.Детските добавки също не са за всяко дете, ако чакахме на държавата голи и боси щяха да ходят децата ни, сега сте се загрижили.

 


Гост

#91 Re: Re:

2013-05-17 13:11:00

 

#5: - Re:

А ти си болен мозък. Децата под 18г. не са независими и не носят отговорност, защо ?...
Защото не са узряли и все още не са възпитани от родителите си. По вашата извратена логика, то за какво са им родители на децата! Ако някой има права, то би следвало да има задължения. Да бъдат защитавани от насилие, да! Но никой няма право да отрича шамара като възпитаващ елемент или потупване по дупето.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-05-17 13:47:18



Гост

#99 Re: Re:

2013-05-17 18:22:34

#5: - Re:

Предлагам ви да прочетете какво вее се случва в Норвегия и в други страни, а после си изказвайте некомпетентното мнение. Ето ви и четиво: http://anonybulgaria.wordpress.com/2013/05/17/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B0/