Петиция относно приемане на Закон за Фалит на частни лица!

Quoted post


Гост

#47 Re: Re: Re: Капиталист

2012-02-21 10:16

#46: Владимир Барбутев - Re: Re: Капиталист

Има ли конкретно предложение за принципи на закон.

Той ще действа от момента на влизане в сила или целта е да обхване и минали периоди.

Предвидено ли е кой, ще поеме загубите.

Предивдено ли е как ще се отрази на условията по кредитите.

Лично за мен за да подкрепя петицията трябва да имам отговори на поне тези въпроси.

Поздрави,

Отговори

Владимир Барбутев
Авторът на тази петиция

#48 Re: Re: Re: Re: Капиталист

2012-02-21 11:13:49

#47: - Re: Re: Re: Капиталист

Първо...какво е за Вас конкретно предложение?

Ние не измисляме подобензакон за първи път-напротив....той уреден в всяка точка на Света с еднакви общи принципи и разпоредби!

Идеята на подобен закон е да действа от момента на влизането си не само напред във времето,но и за минали периоди!

Загубите ще бъдат поделени от кредитора и кредитополучателя,но ако приемем че последния е изпаднал в реална неплатежоспособност....как мислите....кой ще поеме загубите?Според мене е време загубите да се поемат в голямата си част от онези с белите якички,които раздаваха кредити като бонбони,а сега се опитват да изкарат 80% от българското население мошеници,крадци и недобросъвестни и неграмотни хора!

Колкото до условията по кредитите....уважаеми господине....Вие къде живеете?В настоящия момент февруари 2012...България е най-лошото място в Европа откъдето човек може да вземе кредит от Банка!!!Така че по-лоша не би могло да бъде-както и да се променят условията по кредитирането от този Закон!Поправете ме ако греша!