Петиция против Вътрешните правила на лицата по чл.3ал.2т.31 ЗМИП

Quoted post


Гост

#1

2011-10-23 17:20

щатните сътрудници на ДАНС да бъдат така добри да си работят работата, за която им плаща бюджетът, не да прехвърлят задълженията на нас, а те само да събират парсата.

Отговори


Гост

#162 Re:

2011-11-16 00:25:45

#1: -  

 

Гост

#163 Re:

2011-11-16 09:38:08

#1: -

А ще ни заплащат ли, защото аз не знам, как да искам от клиентите да ми заплатят за новите ми вменени функции?


Гост

#168 Re:

2011-11-16 16:13:19


Гост

#205

2012-02-27 19:25:13

Приятели, тези задължения ги имат в цял свят и са необходими, за да може да се противодейства на прането на пари. Кое не харесвате от това? Финансовата институция, в която работите, сама избира дали да съгласува работата си по ЗМИП или не, съответно от своя страна държавните органи и чуждестранните финансови институции гледат на Вашия работодател по един или друг начин. Например в САЩ със закон е забранено на банките да извършват преводи към други банки, които не прилагат мерките по ЗМИП. По какъв начин ще се отрази това на бизнеса или работата Ви, положителен? От друга страна, който е задължено лице по ЗМИП, би следвало да знае, че мерките са логични и необходими, освен това не виждам причина "клиент", който не пере пари, да крие информация, нали така? Твърдите, че Ви се вменяват задължения, за които не се заплаща? Да, така е, други такива задължения са да спазвате правилата за трудова безопасност, дрес код и приличен външен вид, да пазите конфиденциална фирмена информация или да не можете да кандидатствате за работа при конкурентите (в някои фирми). А може би някой Ви плаща, за да бъдете администратори на лични данни?
Не съм задължено лице, не работя и в ДАНС, но смятам, че петицията е безотговорна.