Против удължаване на учебната година от МОН

Quoted post


Гост

#63

2015-11-26 20:53

''Ако детето внимава в час, не е нужно да учи вкъщи по български. Точно пък в четвърти клас не виждам какво трябва да се учи.'' Извинявам се, но това е много повърхностно отношение към образованието. Да сигурни сме, че в 4 клас трябва да се учи в къщи и по български както ние учехме. И стихотворения наизуст, и граматика, защото ни изпитваха на дъската в 3-4 клас да правим граматически разбори на изречения, да правим преразкази на книги, които сме прочели и пишем такива. Аз лично пишех дълги преразкази на разкази за домашно в къщи. още ние правхмв кратки анализи на гатанки, които учехме в къщи и имахме време да помислим и много други неща. В сев амер не се учи в къщи, защото у-щето е по цял ден. Децата отиват в 9 сутринта и се прибират в къщи изморени към 3-4 след обяд. В училище не всичко се запомня, особено, когато учебните часове са по 1 час и 15 мин. - 2 часа.. Накарай дете да седи почти 2 часа и да се занимава, та дори и да помни...Количествения подход към образованието, особено в по-малка възраст. е убиец за децата и тяхното бъдещо интелектуално развитие. Някои са го разбрали много добре и много добре го ползват, за да рушат и създават лесно управляеми неграмотници:(

Отговори


Гост

#64 Re:

2015-11-27 10:18:39

#63: -  

 Госпожо, живеете в миналото. Сега съвсем не е така. Вземайте колкото си искате отношение за образованието в Северна Америка, но за българското коментарите Ви не са адекватни, тъй като не сте запозната със случващото се в тази сфера. 

Преразкази на книги... ха-ха-ха.... че децата масово не чатат, какво да преразказват? 

Точно в училище са разбира и запомня, но за целта трябва да се внимава, а не да се броят мухите, да се цъка на телефона...

Две седмици повече съвсем няма да навредят на учениците. Ами колко учебни дни се губят около НВО за 4-ти и 7-клас? 

И понеже много обичате да пишете за времето отпреди 100 години, Вие помните ли докога се учеше в първи клас? Точно до 31 май. Какъв е проблемът и сега да се учи до тази дата, каквото е предложението?

Защо за 8-ми клас да е нормално да учат до 30 юни, но за 7-ми да не е?