Награждаване на българските граничари от Средец

Quoted post

D-r D

#2632 Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на живот

2015-10-24 09:18

За мен дали някой ще убие по заповед или по свое решение - е убиец. Отнел е човешки живот с ясното съзнание какво прави. Дали ще го приемете или не - ваша работа.

За разлика от масата, пишещи по темата, аз имам представа какво е нивото на психологическата подготовка на униформения състав на МВР, тъй като съм участвал допреди 2-3 години в работни групи по темата - нивото е ниско, разчита се на инстинкти. Описал съм вижданията си по случая в #15, за да не се повтарям.

За мен основната ценност е човешкия живот - няма значение дали на Бил Гейтс или на афганеца Рахман.
Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на живот.
Затова не приемам и един паникьосан полицай, който по никакъв начин не личи да е осмислил какво прави, и е предизвикал смърт по непредпазливост, да се превръща в герой е спасител на татковината.

Ако за нелегално пресичане на границата приемете, че е нормално полицай да убива, утре самият вие може да станете жертва на друг лабилен полицай, ако преминете на червено...

Отговори


Гост

#2634 Re: Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на ж

2015-10-24 12:40:47

Българка

#2635 Re: Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на ж

2015-10-24 12:50:50

#2632: D-r D - Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на живот 

 Много е лесно да си седиш пред компютъра и да копираш глупавите закончета,да се правиш на съдник и да се опитваш да назидаваш другите какви малоумници са.Но ако бяхте на мястото на граничаря сигурно щяхте да се спотайвате зад някой храст докато  "бедните хорица"отминат.Защото изглежда ви бива само да натискате клавишите.