Награждаване на българските граничари от Средец

D-r D

/ #2632 Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на живот

2015-10-24 09:18

За мен дали някой ще убие по заповед или по свое решение - е убиец. Отнел е човешки живот с ясното съзнание какво прави. Дали ще го приемете или не - ваша работа.

За разлика от масата, пишещи по темата, аз имам представа какво е нивото на психологическата подготовка на униформения състав на МВР, тъй като съм участвал допреди 2-3 години в работни групи по темата - нивото е ниско, разчита се на инстинкти. Описал съм вижданията си по случая в #15, за да не се повтарям.

За мен основната ценност е човешкия живот - няма значение дали на Бил Гейтс или на афганеца Рахман.
Законодателят е постановил, че в България няма престъпление, което да се наказва с отнемане на живот.
Затова не приемам и един паникьосан полицай, който по никакъв начин не личи да е осмислил какво прави, и е предизвикал смърт по непредпазливост, да се превръща в герой е спасител на татковината.

Ако за нелегално пресичане на границата приемете, че е нормално полицай да убива, утре самият вие може да станете жертва на друг лабилен полицай, ако преминете на червено...