В подкрепа на Национална библиотека "Св. Св. Кирил и Методий"

Quoted post

spolia

#72 Re: Така и трябва!

2015-02-21 18:14

#25: - Така и трябва! 

 Пази, Боже, сляпо да прогледа! Веднъж отишъл в библиотека и  вече много знае! Аз редовно ходя да чета там с удоволствие повече 30 години и всеки път ми е полезно. Но ако всеки си знаеше мястото в тази държава, КПД-то щеше да е несравнимо по-високо....

Отговори


Гост

#82 Re: Re: Така и трябва!

2015-02-24 20:54:44

#72: spolia - Re: Така и трябва! 

 Виждате ли, аз някак си съм прогледнала доста отдавна. Живея по квартири откакто се помня, регистрирала съм се в библиотеки  веднага щом се заселя някъде. В София не съм живяла, но това не ми е пречило да ползвам няколко библиотеки там - напр. тази на площад "Славейков", както и Националната библиотека. Тъкмо поради моят ,да го наречем, "туристически" читателски опит, мога да споделя колко различно е отношението в една провинциална окръжна библиотека и във "Великата Национална" такава. За мен обаче е ясно, че свестни, отговорни и добри библиотекари има навсякъде. Ще бъде някак жалко да си отидат тъкмо такива хора, а не някое калинче-роднинче! Пиша тук заради "обратната връзка". В момента темата е болезнена и тъкмо сега дребният, незначителен читател с неговите "мижави претенции" най-после може да бъде чут! А някой може да познае себе си в гореописаното и най-после да се чукне в канчето, че тези институции НЕ СЕ СЪЗДАВАТ ЗАРАДИ СИНЕКУРНИТЕ РАБОТНИ МЕСТА, ЗАРАДИ ПРИСЪСТВЕНИТЕ "РАБОТНИ" ДНИ,  а тъкмо заради читателите. Идеята за библиотеките не трябва да е някаква високопарна абстракция, тъ като те трябва да служат на тези, които ги посещават. Дори и когато става въпрос за съхраняване на исторически архиви, пак, отново, всичко  е заради това, че някой ден ще ги посети историк, езиковед или друг някакъв експерт. ПРОЧИЕ, ИСТИТУЦИИТЕ НЕ СА САМОЦЕЛ и ще се радвам, ако повече библиотекари с чиновнически манталитет заживеят с тази мисъл!!!