Петиция към главния прокурор Борис Велчев

Quoted post

vall

#1682

2011-06-13 13:26

Явно доста съм ви липсвала щом преписвате на мен коментарите на други :)... което много ме радва и доказва, че има и други, които мислят като мен и моя глас не е глас в пустиня, а напротив имам много поддръжници! Пак повтарям, аз не съм против турците и тяхното вероизповедание, уважавам хората такива каквито са ... през не малкия си житейски опит съм живяла рамо до рамо с българи, цигани, турци и най-зле в настоящия момент до български новобогаташи със селски манталитет. У дома имам и библията и корана, чела съм и за будизма и всякакви вероизповедания, знам добре и за Ом! Знанието е моето оръжие и моя аршин, "Всеки мери според своя аршин"! По горе в петицията зададох много въпроси към тези които са повдигнали петицията, така е не получих отговор... много искам да си поговоря с някой мюсюлманин и да ми разясни: Премахването на звука от тон колоните на джамиите, по някакъв начин застрашава ли вашата молитва, има ли опасност Аллах да не ви чуе и молитвата ви да не бъде чута от него? Никой от българите, а и не само българите, никой по света не би имал против друг да изповядва религията си в дома си, в църквата/джамията си, и където намери за добре да се моли на своя Бог! Но когато някой се моли, а в ушите на околните кънти гръмогласен глас на непознат език, то неминуемо това води до раздразнение у околните. Те не могат да общуват помежду си, налага се да викат за да се чуят и така докато не свърши молитвата. Още по голямо раздразнение е да не можеш да минеш по тротоара от тълпи от хора, а какво да се каже когато става дума за молещи се, на тротоара ... Аз не мога да разбера какво нелогично има в тези очевадни дразнители и належащата нужда те да се премахнат един път завинаги. Не мога да разбера защо си мислите че Волен Сидеров е искал на прекъсне и наруши петъчната ви молитва. Кой може да забрани някому да се моли на бога си, това е безумно... той просто е искал да даде гласност на необходимостта да спрете тон колоните си и за целта е поставил свои, като предварително е обявил, че ще има протест пред джамията. Той не е влизал в джамията ви, не е разрушавал и чупел, защитавал е единствено общинската собственост. Примерно: ако да речем аз започна да строя къща и за целта съм си закупила имот, докато трае строителството, ще ми се наложи да използвам част от тротоара пред имота ми, който е общинска собственост, затова колкото дни/месеци/години използвам тротоара, за толкова аз съм задължена да плащам тротоарно право ... като освен това от мен се изисква да изготвя проекти с които ще осигуря безопасността по време на строителството - организация на движение за автомобили и пешеходци. По време на строителството аз трябва да спазвам определени правила, така че действията ми по никакъв начин да не пречат на околните имоти и съществуващия трафик, както на автомобилите така и на пешеходците - такива са действащите нормативи в България. Незнам дали има такава наредба за вероизповеданието, и за възможността за ползване на тротоарно право в определени дни, със сигурност при големите християнски празници винаги има предвидени полицаи, които да внасят ред в очаквания смут, който ще настъпи от големи групи молещи се.Винаги където има тълпи трябва да има полицаи...По време на строителството ми, не бива да допускам да вдигам шум над допустимия, а в определени часове от 14-16ч мисля че е, въобще нямам право да дигам шум. Давам този пример не случайно,защото аналогията е същата ... там където в определен час има повече от 20 човека за мен си е тълпа и е необходимо да се вземат специални мерки за безопасност. Също така да се спазва наредбата за допустим шум, такава наредба поне има. Ако се обърна към необходимите органи и замерят шума от джамиите, 100% ще се установи, че е извън действащия норматив!!! Не Волен Сидеров ви е крив, а този който е знаел предварително, че ще има протест, и не е предприел мерки за го потуши предварително!Този който е бил информиран е можел да води разговори с управниците на джамията и с волен предния ден или дни преди това, можеше да ги събере двамата и да поговорят предварително ... да се намали звука или постепенно и да се спре звука от тон колоните, така че това да бъде най-нетравмиращо за молещите се в храма, да не бъде потъпкано достойнството им, а тези които държат да се спрат тон колоните, да бъдат още малко време толерантни, докато се разговаря с отговорните лица в джамиите и да се намалят децибелите, защото това дразни околните и близко живеещите в района на джамиите, и да не се стига до открити протести и дрязги и това да нарушава етническия мир... Този който е бил предупреден за протеста се е възползвал от това и не е направил нищо, с което да предотврати нещата, а напротив предупредил е поклонниците от джамията, че се готви протест срещу тях в този ден и тогава, като никога джамията е била препълнена и всеки молещ е имал камък в джоба а други и оръжие, защото всеки който го предупреждават с нападение трябва да се защитава, всички са били насъскани срещу Волев и предупредени. А тези които са били предупредени че ще има протест от страна на Атака, са плеснали с ръце и са си казали хубав повод да стане скандал и Волен и съратниците му да бъдат отцепени. Волен Сидеров е имал единствено микрофон ... единствено силата на словото ... първи е хвърлил камък поклонник на джамията... настаналия конфликт, не е поради нападение на хората на Волен Сидеров ... а от насъскани поклонници ... всички вие просто сте марионетки на друг, чиито интереси сега защитавате, и докато аз тук се опитвам да ви убедя, че българина е най-толерантния човек на света ... защото ако на запад или в друга държава, малцинствата нямат толкова права като тук и там джамиите не са озвучени с тон колони... там всеки който отиде на молитва с камък в ръка ще има сериозни наказания. Но тук в България, най лесно е да хвърлим цялата вина върху Волен Сидеров и всички останали да си измием ръцете и да привлечем малцинствата на наша страна... защото няма избори без цигани, и изборен туризъм! Опомнете се хора, нека живеем заедно, добре, нека си помагаме, да си даваме взаимно спокойствие и комфорт, нека никой не потъпква другия, аз съм за равноправие на всички хора ... снощи гледах филма с чернокожите роби, такива безумства са се случвали заради алчните управници ... турците са добри хора, циганите повечето са работи и талантливи, но някой от тях имат лоши съветници ...и използват обикновения човек за постигане на техните глобални цели! От това страдат само обикновените хора обаче, а тези които се возят в лъскавите си коли и дават парите ... винаги са чисти като ангели ... аз съм сигурна че всеки с камък в джоба онзи ден е получил лев за това след ексцесията!!! Не робувайте на хората, отстоявайте достойно позициите си, и вижте фактите ... Хора отнасяйте се с другите така, както очаквате и те да се отнесат с вас,...преди да отсъдите поставете се на мястото на другия ...ако тези прости правила се спазваха от хората в света никога нямаше да има повод за конфликти ...!

Отговори


Гост

#1686 Re:

2011-06-13 20:46:30

#1682: vall -

lipsva6 ni  ako ne si ti nqma koi da ni razmiva   utre se vklu4i  s novo ime za6toto  vall,bgto,ataka na volen idr se povtarqt 4esto i si li4i 4e ste mnogo malko


Гост

#1687 Re:

2011-06-14 07:05:40

#1682: vall -

Драга ми курво ,

благодаря ти за перфектно скроеното оправдание / маркетинговите , ПР и медийни похвати с които си изложила тезата си са за учебник / -за което шапка ти свалям. Току що прочетох написаното и в момента нямям време да отговоря на " въпросите " ти с подобаващ професионализъм ,но ОБЕЩАВАМ да го направя в най-близко време.

отново ти благодаря защото мисля ,че горе изложеното е първа проба "сондиране на пазара " или просто казано какви реакции ще предизвика този рекламен продукт - за изглаждане и корекция на крайното ОПРАВДАНИЕ пред медиите от страна на " КЛОАКА "