Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

Quoted post

Nelly

#14 Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

2013-09-26 19:22

#11: Робин Худ - Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

Do Robin Hood, blagodarja za prekrasnija otgovor. Za sagalenie nachaloto my e bazirano na netochna informazija ot moja strana. Makar che bjah najasno za sreshta megdy kmetizata i obshtinata ne znaeh che i seljani ot seloto sashto sa prisastvali. Moite izvinenia do obshtinata i kmetizata!Shte probvam da namerja informazijata ot sreshtata i da ja pyblikyvam. Tova za sagalenie abtomatichno obezmislja predlogenieto vi za vrachvaneto na disciplinarno yvolnenie do kmetizata i saotvetno spiraneto na proekta.

Shto se otnasja do tova dali moga da shvana mashtabnosta na sityazijata, dai da vidim dali sam v sastojanie. Prichinite poradi koito reshih da spodelja moeto mnenie tyk (i bada napsyvana po slychaja) e che sled razgovor s njakolko ot 'nedovolnite' (razgovorite zapochnaha po savsem drygi prichini) razbrah che te sa nedovolni zashtoto im e bilo kazano che zigani i narkomani shte badat prateni da zivejat i integrirat v seloto. Panikata e jasna. Ot dryga strana az kano danakoplatez na izvestno kolishestvo veshni prava v seloto kazvam che dokato ne vidja i dvete strani na monetata ne plashtam. Na tova my vikat INFORMED CONCENT, demek polychil si palnata infomazia, za i protiv, predi da si izgradish mnenieto, capiche? V dadenija slychai az pretendiram che znaeh malko poveche ot tjah, koeto obosnovava moite komentari tyk i vazdarganieto mi da glasyvam v tazi petizia.

Tova koeto bih iskala da mi objasnite, ako vi e vazmogno, kato veshto lize v nezakonnite i profesionalni deistvija, ot kade doide tova za ciganite i narkomanite??? Makar che, shte se saglasja, tjahnoto prisastvie nadali shte doprinese do otkrivane na rabotni mesta kadeto i da e, bilo v seloto ili Nubia.

Drygo, ot edna strana kazvate che ima mnogo nachini da se otkrijat rabotni mesta v selo kadeto mesnoto naselenie (ne poveche ot 100 dyshi) sagitelstva s prazni sasedski kashti i neraboteshti hoteli osigyrjavashti mesta za blizo 1000 gosti. Ot dryga strana dargim da zapazim spokoistvieto i chara na pravoimashtite, ot koito kolko se chydja sa giteli v seloto? A realnosta e che edin ot hotelite e palen s klienti ot koito goljama chast vecherjat na visoki decibeli chalga (taka che chak v Gradez tancyvat), garmjat s pyshki i sled tova povrashtat v baseina (koito s godini iztochvashe vodata za seloto) zashtoto vecherjata im e bila nai-ygasnata kojato njakoga sa jali; tova ne e moi komentar vzeh ot ot travel gude. Kak mislite dali shvashtam ochevadnija paradoks?

Shto se otnasja do moralnite kahari na avtora na proekta, za tjah az ne moga da komentiram, no ako proekta e da se pomogne na mladezi, koito iskat da se integrirat v obshtestvoto, kazvam ISKAT da se integrirat, a ne bivat integrirani; ako proekta se realizira po tozi plan, to az sam za. Sashto ako se ne laga stava vapros za 240 mladezi koito shte badat obychavani v centara, v njakolko sedmichni kyrsove, i sled tova napyskat selovo. Tova shte prodalzi za 3 godini (tyk moga i da se zablygdavam) a sgradata kojato v momenta se remontira (sashtata kojato beshe zapochnata kato 'zeleno ychilishte' predi 7godini) sled kraja na proekta shte ostane za seloto. Vie gledate dali njama podmolna misal vav vsichko tova, az ne. Kakto kazvate moge i da gresha, no moge i da sam prava.

I kakto kazva hybavata balgarska pogovorka: ym zaryva, ym bogyva, ym patki pase

Blagodarja za pogelanijata i bih iskala da vi pogelaja sashtoto.

Nelly

 

 

Отговори


Гост

#15 Re: Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

2013-09-26 21:30:36

#14: Nelly - Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

Нели пиши на кирилица ти казаха хората.не сме длъжни да четем шлокавицата ти!не си мисли че като използваш научини термини так асе издигаш в очите на слепите!виички говорим езици...не само ти...Ти не виждаш ли не чуваш ли?Глас народен глас Божи!!!

 


Гост

#21 Re: Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

2013-09-27 21:33:15

#14: Nelly - Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

пишете на кирилица:има разлика от :Пенка отиде на къра..и :Penka otide na kura