ПРОТИВ приемането на "Закона за Детето"


Гост

/ #79

2013-02-08 11:34

За мен така нареченият "Закон за Детето" е всъщност "Закон против Семейството"!
Категорично против съм неговото прокарване в българския парламент, защото той ще подготвя доносниченето на едни българи против други българи, поколения от еничари на държавата, които няма да обичат своите родители и ще израстват като безотечественици!
Държавата е най-лошият възпитател!
Дори и най-лошото семейство е по-добър възпитател на децата и от най-добрата държава!
Държавата няма топлота - тя има безизразни "закони"!
Държавата не прегръща - тя има служебни служители!
Държавата няма обич - тя има бюджет и работно време!
Държавата няма всеотдайност - тя има "законови рамки"!
Държавата няма душа и чувства - тя има студени букви, записани в още по-студени книги!
Държавата няма далновидност - тя има мандати!
Държавата няма гъвкавост - тя има безпринципност!
Държавата няма човечност - тя има формализъм!
Държавата няма любов към рода и родината - в нея има "национални символи", които не топлят душата на детето, когато е уплашено или има нужда от ласка!
Държавата няма мислене - тя има чиновници!
Държавата няма родова памет - тя има подчинена на властимащите слугинска историография!
Държавата няма човешки ценности - тя има контрол и наказания!
Държавата не възпитава свободни личности - тя дресира уплашени роби!
Държавата няма интерес от деца, които вярват в себе си, защото тогава тя ще остане "без работа".
Поне тази "държава", в която днес се е превърнала българската държавна администрация на този етап не ми вдъхва доверието да поверя децата си на нея!
Политическите партии са нещо временно - семейството е вечно!
Държавата сменя господарите си - истинското семейството винаги има един Татко и една Майка!
Вярвам в семейството! В държавата ще повярвам, когато започне да работи за своя народ, а не против него! До този момент не виждам такива трайни и дълбоки признаци! Искам да го видя и тогава ще си променя мнението за ролята на днешната българска държава в живота ни!
Държавата е нещо преходно - семейството е вечно!
Да си върнем любовта в семейството! Без държавни директиви!
Да си върнем признателността към нашите родители! Без лицемерието на "законодателите"!
Да си върнем Родината, българи! В нея децата ни да знаят, че Мама и Тате са повече от Президента и Министър-Председателя!!!! Така искам! И така ще бъде!