За правото на работа, на инженерите-геодезисти

Петър Кьосев

/ #123 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поздравления към Златан Златанов

2012-11-26 15:26

#115: Златан Златанов - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поздравления към Златан Златанов

Уважаеми Г-н Златанов,

Не всички камари в България възникват по силата на закон, доста са по силата на свободната воля на членовете им. Примери много - аз показвам само първите два, попаднали ми след справка в интернет- БРАНШОВА КАМАРА НА ДЪРВООБРАБОТВАЩАТА И МЕБЕЛНАТА ПРОМИШЛЕНОСТ и БЪЛГАРСКА БРАНШОВА КАМАРА-МАШИНОСТРОЕНЕ. И двете оргнизации имат цели сходни на КИГ.  Досега КИГ не функционира задоволително(не изпълнява чл.37 от ЗГК, както споменах в преден пост), освен с изпращаме на редовните имейли в края на годината за внасяне на членския внос. Нямам законодателна власт за да предложа закриването на камарите, иначе не бих се колебал. Подържащите фирми към МЗХ са монопол, без съмнение Ви подкрепям в това разсъждение, и конкретно и най-лесно мисля че се прекратява това положение, ако АГКК обяви всички КВС за КК по разписана процедура в нормативен акт,разбира се. Следва поддържане по реда на ЗКИР и няма стена, просто ясно разписани правила кой, какво, в какъв вид предава, кой, какво и как контролира. Всякакви възражения от сорта, че службите по кадастър няма да се справят с такъв обем работа и други подобни са несъстоятелни според мен.

А Чл.17 ал.1  в последното си изречение поражда монопол на КИГ над геодезистите в България. Отделно вече по-горе беше обяснено, че е дискриминационен и т.н.