увеличение на майчинските и детските надбавки.

suzuka

/ #50

2012-10-24 23:05

 

Гост

#21 против

2012-10-23 16:02

Няма такива майчински като в България по две години - никъде по света. Нито сме толкова богата държава да си го позволим, нито е адекватно от гледна точка реализацията на жените. Замисляте ли става все по-трудно жените да бъдат наемани на работа? Или да се върнат обратно на пазара на труда след две или четири години майчинство?
 

Re:

Тези жени, които търсят реализация и искат да изградят кариера сами вземат решение да се върнат на работа. Няма нужда някой трети да взема решение вместо мен дали искам да се върна на работа или да си гледам децата в един толкова важен момент за тях, а именно израстването им като личности, каквато е теорията на министър Дянков. Ние не искаме драстично и огромно увеличение на сумите, които получаваме през втората година, а реално на заобикалящата ни ценова действителност сума, която да не граничи с границата на бедноста и мизерията. Нашите деца не са виновни за решенията на управляващите ни, които все нямат пари за тях, за тези, които след време ще работят за техните пенсии. След понеделник прочетох две изказвания на управници. Едното на Тотю Младенов, който каза пари за майчинсво няма. В същото време Дянков казва увеличават заплатите на учителите и пенсиите, като не искам да умаловажавам и техните нужди, ама от къде има пари на 6 месеца да се увеличават тези 2 пера, а за детски и майчинство няма. Аз съм майка на 3 прекрасни деца, първокласник и близнаци, за да се издържаме тати замина в чужбина и ако през втората година на близнаците не са взети мерки и ние ще отидем при него. Няма да позволя да се гаврят с децата ми!!!