увеличение на майчинските и детските надбавки.

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията увеличение на майчинските и детските надбавки.


Гост

#26 Детски надбавки и майчинство

2012-10-23 18:39

безумно е да се очаква да просъществува държава, в която се вдигат пенсии, а не се вдига майчинство...

Гост

#27

2012-10-23 19:27

Подкрепям петицията. Бих искала да се свържа с организаторите й. Моля да ми пишете на Е-mail: rumka_b@abv.bg
El Patseto

#28

2012-10-23 22:02

Подкрепям петицията с изключение на това - "семейни помощи за деца, без обвързване с минимален доход на член от семейството". По този начин всички цигани ще продължават да се множат като хлебарки и ще станат в пъти по-богати от сега!
Трябва да се изисква от майките за бащите минимум средно образоване за да получават помощи.
Не може, аз като родител да пръскам пари за обучение и т.н. и да ме приравняват към циганите, дето само крадат и лентяйстват и ще вземат детски надбавки в същия размер!!!
belalov

#29

2012-10-23 22:13

Пестенето на пари от грижи за децата след време ще ни струва стократно по-скъпо и трудно ще се компенсира!

Гост

#30

2012-10-23 22:24

Напълно подкрепям

Гост

#31

2012-10-24 00:53

Две години майчинство има само в България това е ненормално.......
абв

#32

2012-10-24 00:55

Ето ви тема за размисъл: Размера на обезщетението за майчинство за първата година след раждане се формира на база доходите на майката за последните 24 месеца! Да предположим, че една жена роди днес, и е работила на минимална работна заплата, която (поправете ме, ако греша) преди 2 години е била 180 лв., това означава, че нейното майчинство за първата година няма как да достигне днешната МРЗ, защото някой не е отчел инфлацията във формулата. Второто е изчисляване на размера на обезщетението според броя на рботните дни в месеца! Това на практика значи, че за декември - когато има най-много празници, майките вземат най-малко пари. Защо? Да не говорим и за това, че майките нямат право на отпуск или болничен - не можеш да кажеш на детето: "Ми днес ми се налага да отсъствам..."
ема

#33

2012-10-24 05:09

Не е коментар, а въпрос. След като вече съм се включила в нетпетицията, предполагам, че нямам право да я подписвам на хартиен носител. Така ли е или греша?

Гост

#34

2012-10-24 07:38

Triabva da se borim dokato ne postignem tezi iskamia!

Гост

#35

2012-10-24 09:29

За българските майки!
Sveta

#36 Re: Протести

2012-10-24 10:18

#5: - Протести

Napalno sme saglasni!!! I bez tova dezata na Bulgaria namalyavat zastrashitelno.

S yvajenie,

Sveta i semeistvo

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-10-24 10:19


Пламена

#38

2012-10-24 10:22

Страхотна е, ще направя всичко възможно да я популяризирам!
ммм

#39

2012-10-24 10:36

Сматам, че детските и майчинството трябва да се увеличат, но това да не става за сметка на двете години майчинство. Детето има нужда от близък човек до себе си. Ако имах възможност, бих го гледала до 3 год. възраст, когато вече е готово да се отдели.

Гост

#40

2012-10-24 10:36

:)
ел

#41 Re:

2012-10-24 12:49

 

""Социалният министър обаче беше категоричен, че сегашният размер на осигурителната вноска стига само за настоящия размер на обезщетенията.
По негови думи общо взето това са парите, които са за тези 410 дни, в които се плаща майчинството, от които 45 дни преди раждане и еднократните помощи за майките с деца от една до две години.""

А осигурителната вноска на бащите / за бременност и раждане / за какво отиват??!!! Децата имат двама родители , данакоплатци на държавата а за изплащането на обещетение за тяхното отглеждане до 2г. се взимат предвит сомо и единственно осигурителните вноски на майката !!!!!

 


Гост

#42

2012-10-24 12:56

Време е да се направи нещо за бъдещето на България,а именно нашите деца !!!
сиси

#43

2012-10-24 13:05

Напълно подкрепям исканията. Самата аз скоро ще стана майка и изпитвам ужас като се замисля как ще отглеждам детето си през втората година от майчинството, като доходът ми ще бъде 240 лв. За детски надбавки не се надявам, тъй като съм от т.нар. "богати майки". Дано имаме успех.

Гост

#44

2012-10-24 13:17

Оказва се, че майките са най- слабия и беззащитен слой на обществото ни! Щом действията ни не са в състояние да стреснат управниците ни и те с лекота да кажат, че пари за майките няма.Какво да правим тогава??? Да раждаме всички в Германия или някоя друга европейска страна? Е какво бъдеще има България тогава?
българка

#45

2012-10-24 13:27

аз самата съм БЪЛГАРКА С ЧЕТИРИ ДЕЦА но не съветвам децата ми да имат повече от едно дете

Гост

#46

2012-10-24 16:44

Срам за българските политици!!!
Една

#47

2012-10-24 18:00

Подкрепям искането за увеличаване на детските надбавки! Досегашните са крайно недостатъчни за да се отглежда по адекватен начин едно здраво дете.

Гост

#48

2012-10-24 18:33

saglasna sam s iskaniqa

Гост

#49

2012-10-24 20:35

Неадекватно е поведението и решенията, които взимат управляващите, да орязват доходите, помощите и т.н. на хората, които имат най-голяма нужда и са най-беззащитни а именно децата, майките и пенсионерите. Също както беше абсурдно въвеждането на правилото, че при болничен лист първите 3 дни се заплащат от работодателя! Това доведе до проблеми на служителите в частния сектор, докато в държавния нямат този проблем - те ползват болнични за щяло и нещяло, без ограничения , докато ние данъкоплатците им ги плащаме. Родителите имат право на 40 дни болнични за гледане на болно дете, но реално няма как да ги използват, дори да е нужно!
suzuka

#50

2012-10-24 23:05

 

Гост

#21 против

2012-10-23 16:02

Няма такива майчински като в България по две години - никъде по света. Нито сме толкова богата държава да си го позволим, нито е адекватно от гледна точка реализацията на жените. Замисляте ли става все по-трудно жените да бъдат наемани на работа? Или да се върнат обратно на пазара на труда след две или четири години майчинство?
 

Re:

Тези жени, които търсят реализация и искат да изградят кариера сами вземат решение да се върнат на работа. Няма нужда някой трети да взема решение вместо мен дали искам да се върна на работа или да си гледам децата в един толкова важен момент за тях, а именно израстването им като личности, каквато е теорията на министър Дянков. Ние не искаме драстично и огромно увеличение на сумите, които получаваме през втората година, а реално на заобикалящата ни ценова действителност сума, която да не граничи с границата на бедноста и мизерията. Нашите деца не са виновни за решенията на управляващите ни, които все нямат пари за тях, за тези, които след време ще работят за техните пенсии. След понеделник прочетох две изказвания на управници. Едното на Тотю Младенов, който каза пари за майчинсво няма. В същото време Дянков казва увеличават заплатите на учителите и пенсиите, като не искам да умаловажавам и техните нужди, ама от къде има пари на 6 месеца да се увеличават тези 2 пера, а за детски и майчинство няма. Аз съм майка на 3 прекрасни деца, първокласник и близнаци, за да се издържаме тати замина в чужбина и ако през втората година на близнаците не са взети мерки и ние ще отидем при него. Няма да позволя да се гаврят с децата ми!!!