Справедливост за Йордан Опиц


Гост

/ #21 Алекс

2012-09-14 14:43

Цялата истерия и тотална липса на поглеждане към другата страна ме изумява. Не е нормално след 2-3 половинчати статии всички да обявите някой за невинен, предвид, че е 1-во) е извършил убийство и 2-ро) не са Ви известни голяма част от подробностите около убийството и 3-то) актът на самоотбрана трябва да съответства, т.е. да е равно по-сила на нападението.
И моля Ви не коментирайте нападателя - няма значение колко присъди има, от какъв етнос е, какво е работил и т.е. Единственото важно е протичането на конкретния случай, в който голяма степен е малко неясното обяснение на самия осъден (който дори не съжаляваме за самото убийство, както би постъпил всеки човек, все пак си мисля, че убийството не е ежедневно занимание за много от нас и не го приемам за нормално да свикваме с него и дори да не се замисляме). От друга страна подобно убийство трябва да минава през десетки призми и да се разглежда внимателно, защото ако днес съдът реши под натиск от някакви хора да оправдае извършителя (ако има достатъчно доказателства това е друго) то утре, когато ми дойде някой на гости, аз мога да го застрелям спокойно, да разбия бравата на вратата, да изчистя масата на която е стоял и да повикам полиция, казвайки, че съм се защитил при опит за обир.