НЕ на ДАНЪК ПАРКИНГ за живущите в зоните с платено паркиране!

ЗОРО

/ #48 Данък паркинг!!!

2012-08-14 16:50

Този данък паркинг е престъпление против личността! Не може да се изисква от гражданите само защото живеят в дадена част на града да плащат НЕЗАКОНЕН данък!!! Цялата държава се управлява от подзаконови актове. Всеки пазач на паркинг може да ви поиска и запише личните данни (ако може да пише!!!) А с тези зони - синя и зелена се подиграват с нас. Разбирам ги алчните общинари - искат седйки си на бюрата и играейки пасианс да пълнят бюджета с нашите пари. Не само това - коя е фирмата (на кой депутат или общинар или техен близък), която отпечатва т.н. "стикери", коя е фирмата която отпечатва листовките, с които ни убеждават колко ще се намали трафика, замърсяването и какво ли не? В същото време ми изискват 7-8 документа, с които трябва да ДОКАЗВАМ, че живея тук и имам право на ПЛАТЕНО паркиране!? Господи, в каква държава живеем. Че то на братя Галеви не искат в съда толкова!!! Още при регистрацията в КАТ в талона ясно е записано къде ДОМУВА автомобила!!! Говорим за електронно правителство, за обслужване на едно гише и други купешки думички, но само говорим!!! А сметката е елементарна и се учи в началното училище: Аз живея в синята зона и общината ми осигурява срещу платените данъци този стикер за БЕЗПЛАТНО ПАРКИРАНЕ ПРЕД ДОМА МИ!!! Всеки ден пътувам до работа с колата си и паркомястото е СВОБОДНО поне 10 ЧАСА!!! За тези 10 часа общината ще получи по 2 лв. на час = 20 лв. на ден за синята зона! В задачата се пита за колко дни общинската фирма "ПаркинЗи и гаражи" (Термина "ПаркинЗи" е на президента, а го ползва вече и ББ) ще получи от това паркомясто в синята зона тези 150 лв., които ми налагат като НЕЗАКОНЕН ДАНЪК за паркиране пред моя дом??? А останалите над 250 дни колко ще получи общината от това паркомясто? И с какво тези мои 150 лв. ще намалят трафика в центъра, след като КОЛАТА МИ ДОМУВА ТАМ??? Моля ви, нека се вдигнем и да направим жива верига пред кметството и учителката любима да ни отговори на тези въпроси! Защото за мен, ако остане това тъпо решение, учителката трябва да си ходи НЕЗАБАВНО, а заедно с нея и тъпите и корумпирани общинари! Как не се наядоха и накрадоха! Различен е въпроса за временно паркиране в зоните. Там могат да се намерят решения! Но за това - ОСТАВКА И ДИМ ДА ГИ НЯМА!!!