20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

/ #17 Re:

2012-04-01 17:10

Прегледах петицията и я подписах, въпросите са напълно логични, аз дори бих добавил още - не е ясно освен точните критерии за оценка /срокове, резултати, оборот, печалба, възвръщаемост на инвестициите, социален и еко ефект - това са все измерими показатели/ и кои ще са оценяващите? Имат ли тези хора достатъчно маркетингови познания, компетентност или са си просто чиновници? Какъв и кой прави мониторинга от Брюксел, по програмата. Имат ли участниците някакъв пряк контакт с тази институция, те контролират ли тука нашите "оценяващи"?... Ако целта е да се стимулира дребния и средния бизнес, и тази субсидия ще е лоста, то тогава трябва да има и конкретни браншове, приоритети, целеви групи. Най-малкото тези от агенцията да направят грамотно, маркетингово представяне. И защо трябва винаги да има фирма?! Примерно, аз ако реша да напиша книга и те ме финансират с 20 бона, и книгата донесе после 350 хиляди печалба, не би ли било справедливо 1. да не е нужно да регистрирам фирма, 2. да върна все пак тази субсидия обратно във фонда, при положение, че печалбата многократно надвишава разумната и ефектът е супер положителен - т.е. не е разгледан проблема от всичките му страни - какво ще стане, ако много хора /дай Боже/ успеят в идеите си и създадат супер печеливш бизнес. Няма ли да е справедливо да се върне първоначалната помощ така, че да се даде възможност за старт на дрги нуждаещи се...