Подписка за размера на възнаграждението за степента „доктор“


Гост

/ #101

2016-08-31 13:43

''Някои мои познати бъхят по 8 часа за 600-700 лв. чисто на месец и имат семейства, деца - все някак се оправят, макар че, обикновено имат заеми.''Та така живеят 70-80% от българите не само в академичните среди. Но това не е правилно, разбира се, защото има пари и ако не се крадеше и присвояваше така поголовно нещата щяха да са по-добри.. За мое огромно разочарование и съжаление, аз съм един от хората, ние бяхме много и мн млади, които се бореха за смяна на с-мата преди 27 - 30 г, но се борехме не за това, което е сега..Това, което е сега в България е някакъв филм от ужасите. Когато казахме на американската-канадска снаха (тя беше на посещение в България и видя цените) каква е заплатата на Българите, тя помисли, че това е заплата за 1 седмица:( Когато й казахме, че е за един месец тя не повярва и се.. разплака:(((( Зап европейски френдове ме питаха защо Българите са така мрачни - аз им казахм че с 200 евро няма как да си весел и много усмихнат..те се шокираха на заплатите..така че явно нещо съвсем не е наред и никой по света не го приема...Изглежда, ние тогава, които се хмм борехме за промени под формата на разни революции (синя напр) трябва да се стягаме и на по-зряла възраст, поумнели и видели много неща да започнем да се борим за други промени  

На позачуден му пожелаваме скоро да срещне любимата девойка и да свие гнездо и разбира се много деца:) Сигурно ще му требват неколко допълнителни работи:))) но дано има промени към по-добро:)) А разбира се човек винаги може да води и по-скромен/духовен живот, не е нужно да има скъпи фончета, коли, обувки/дрехи за 200-400 лв. и пр. Приятен ден/вечер на всички читатели, добри и честни Хора:)