Митрополит Николай - пред църковен съд

Николай Кисьов от Пловдив - обикновен мирянин
Гост

/ #165

2016-06-09 06:57

В допълнение на вече казаното, добавям и впечатлението си за постоянната демонстрация от страна на "митрополита" на липсата на най-важните християнски добродетели - смирение, скромност, любов към ближния (дори и към врага) и т.н... Вместо единение на миряните около Божието Слово, Любов и Вяра, той постоянно сее разединение... Присвоява и приписва на себе си всичко направено от миряните (включително и ремонтите на много храмове, извършени от хората си е приписвал), строи някои храмове извън канона и с пари от дарители, които понякога са с неясен произход... По-важното е, че ръководи епархията като феодал-самодържец, а не като духовен водач и обединител... Аз съм вярващ, обичам храма Св. Марина, защото там са кръстени децата ми, но откакто той направи този кичозен ремонт съсипвайки старините и историята на храма - не стъпвам там... Той действа така, като че ли църквата започва от него и с него ще свърши... Така отблъсква много хора та вярата, вместо да работи за привличането им към нея... Просто нямам повече думи от погнусата си от този бездуховен човек, който наистина няма място В НАШАТА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА...!!!