За гласуване по пощата на българите в чужбина (най-евтиното)

Петър Анастасов

/ #19 Алтернативен начин за гласуване - всеки е добре дошъл! КОЙ и КАК брои, обаче е по-важното в момента!

2016-05-26 17:47



И 1000 начина да има за гласуване, като кифлите с мармалад са същите, промяна няма да има.
Нужно е:

1-во Алтернатива
2-ро Прозрачност на избора и отчитане на гласовете без фалшификации
и едва тогава
3-та Различни начини и възможности да упражним правото си на избор.

Предложеният начин в тази Петиция е само едно парче от пъзела на стената.
Ако липсва поне едно от другите, ефекът е нулев!


Не е задължително, а пожелание! Това е един алтернативен метод да изразите своето законово право. Може би е най-евтин, но това едва ли е фактороопределящото. Тук нещата са по-скоро въпрос на чест! Въпрос на възможност активни и будни българи в чужбина да изразят своят избор и по този абсолютно достъпен начин.

Кои е против такъв вид гласуване? По-скоро, против нашето гласуване. Видът на гласуване едва ли е важен. Така или иначе за правото на гласуване, ако няма удобство и лесна възможност да го употребим, често не го упражняваме.

Проблем основен в диаспората е КОЙ да е командира! Всеки говори "Аз" това, "Аз" онова, а никой не ползва НИЕ !
Затова сме на това положение!

Подкрепям всички алтернативни методи на гласуване, друг въпрос е кой, как и дали иска и може да ги реализира. Защото освен да пуснем нещото наречено "глас" още по-важно е кой и как го брои, ако въобще го прави. Никакъв ефект няма дори и по телепатия да гласуваме и да го признаят, ако след това веригата е опорочена, а резултата е нагласен. Това е цяла една верига, последователни проблеми. Едвали с добро тези хора ще пуснат кокала!

За жалост си мисля, че единствен начин е революция. Още не съм видял 1 създадена алтернатива от "НИЕ", всички алтернативи са с водачи - монополисти, неспиращи да говорят от първо лице единствено число. Други пък само скачат и сабарят, рушат и свалят, но нямат въобще алтернатива.

Всичко това е една жива система и за да се получи желания резултат е нужно променим мисленето си.

НУЖНИ СА желание, воля и вяра, взети заедно ;)