Петиция за изучаване на тоталитарните режими през ХХ век


Гост

/ #144

2016-02-04 13:37

''Отговора е пределно ясен! ВИНОВЕН Е ПОСТ- КОМУНИЗМА! Ако България се беше развивала както преди 39та година, без намесата на червената "Ебола" сега нямаше да сме на последно място в Европа, а щяхме да имаме едно от на-добрите селски стопанства, мощна лека и хранителна индустрия и европейска средна класа. Като как всички страни от бившият съветски блок се оказаха на опашката по стандарт? Знаете ли, че през 39 тодина сме имали по висок брутен продукт от всичките ни съседи: Гърция, Руамъния, Югославия, "великият съвеЦки союз" и по този показател сме били на 9то (девето!!!) место в Европа? Нали червената сган с тояги и револвери изхвърли селският стопанин от земите му, иззе животните му и наложи "великият съвеЦки опит", опит с който КПСС 80 год. обрече на глад собственият си народ! Сега ясно ли ви е защо сме на това дередже?'' 

 

Благодаря за отговора, но и преди 39 година, съгласно разказите на Мама, Тате и Баба, животът в България не е бил богат и добър за всички. Тате, роден през 1918 год е бил принуден да пасе овце и да работи от ранна възраст и не е успял да звърши дори и средно образование. Мама, родена през 1923 е била сирак от войната и също е живяла изключително бедно с нейните братя и сестри и с ниската материална помощ, дадена на Баба заради геройската постъпка на 35 год ми Дядо. Тя също не е могла да получи образование по тази причина. Тя лично ни е казвала, че сме щастливи, заото по техно време повечето хора са нямали и те като деца е трябвало да работят за грошове и не са имали щастливо детство като нашето. Това съм чувала и от много други хора. Но сега чета, че по това време трийсете- 39 год България в действителност е имало висок брутен продукт и е била, с една дума, богата страна. Но това не се връзва с  многобройните разкази на близки и далечни роднини, съседи и пр. от това време:( Може да е имало заможни/богати хора , както и сега има, но едва ли са били повече от 20-30%, което е нищо. Аз искам 100% от населението да живее добре, да има работа, квартира, средства за здравеопазване, почивки, образование, спорт култура..Това е, което лично ме интерсува не политики, защото на първо място съм Човек, а после всичко друго,,политиханка:)) Та какво правим в този случай..