За запазване на българската идентичност и традиции в образователната система


Гост

/ #33

2015-11-30 17:20

Аз съм български учител. Но преди да съм учител, аз съм гражданин. Аз съм българка! Аз принадлежа с гордост към българския народ - не към някаква си фолклорна общност, не към някакво си гражданско общество и други подобни дивотии. В училище искаха от нас да изразим становище, професионално аргументирано. Това, което исках да се напише в него, прозвуча в ушите на някои като назадничаво, като прът в колелата на промените и т.н. Затова тук като гражданин изразявам истинската си и искрена позиция, зад която заставам твърдо и непреклонно. Подписвам се под всяка своя дума! Мога и да не бъда учител, но не мога да се отрека от българския си корен! Не мога да се откажа да съм българка и да принадлежа към българския народ! Песента за Балканджи Йово ще я прочета на децата си, независимо от всичко. Дори ще я разучим като песен. И тъй като в момента текат проверки в нашето училище, щом ми дойдат онези на урок, ще започна урока си именно с тази песен! Можете да не се съмнявате! Да се пукат душманите на България!