Не на подигравката със сигурността на България!


Гост

/ #19

2015-11-03 16:55

И аз подписах петицията, не защото съм от милицията или военен, но имах някои проблеми това лято и няколко пъти посетих няколко милиции и разговарях с хората - следователи, милиционери и пр. Първо ми направи впечтление изключително тежките условия, при които тези хора работят. В шесто р-н в малка стаичка работеха трима, понякога 4 дознатели и в един момент в тази мизерна стаичка се събрахме 8 човека. При тези условия трябваше да обсъждаме важни факти с нашия дознател. В р-нното нямаше кафе, градинката пред 6 беше занамерена, с изпочупени пейки, чешмички, разбити тревни площи. Още по-трагично беше положението в 9 р-нно в Люлин. Малки стаи с изпочупени врати, разбити стени, мръсно. През цялото време беше пълно с цигани, които се жалваха за каквото им скимне, възрастни хора, които не можеха да четат, нямаха пари за транспорт и др. подобни. Нямаше пейки където да се седне. Самите полицаи се страхуваха да вземат страна на честния човек, защото за подобни деяния ги наказвали:(??? Нека първо се оправят условията, при които тези хора работят, защото и другите граждани като нас са потърпевши от тези условия. Още, да се установят закони, че при изпълнение на законните си задължения, а именно изваждане на самонастанил се човек в нашия апартамент, докато нас ни е нямало, няма да ги уволнят, както са направили с няколко полицаи по други подобни случаи.,.