„СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ


Гост

/ #150 Re: Re:

2015-08-25 20:15

#129: - Re:  

 Стига вече! Ако сте попаднали на единици - не слайгайте и останалите в "кюпа"... Живея по-мизерно от тези в гетото, но продължавам да упражнявам професията си с желание и себераздаване. И не ми отговаряйте! Не съм приврженик на клишетата. Заповядайте в нашето училище и сигурно ще ви се "стъжни" животеца. Пристигам в 7.30 и се прибирам с подути крака, в най-добрият случай, около 14.30 - това е седми-осми учебен час. Като сложим двата часа седмично - по един час допълнителна работа - около 16.00 "кацвам" в дома си, но ни за готвене ми идва наум, ни за чистене. Тръгвам към банята за леген с хладка вода и сол, 10 минути релакс, после в леглото за час. От леглото - печката, масата, пералнята, сервирай, хапни, ако имаш сили, отсервирай и....докато се свърши най-важното, защото после ме чакат разпределения, контролни, интерактивен урок, подготовка на нагледни средства за другият, търсене на атрактивни, ангажиращи вниманието задачи за третият и... т.н. Телевизора бръмчи, но новините не "влизат в главата", а покрай нея, защото в ушите ми още звъни детска глъч...Мозъкът усилено умува - как по-простико да обясни колко е минус двадесет и пет, минус 16, плюс 19 и такива подобни.  Лесно ни е на нас даскалите - имаме ум в главите си - песен си пеем в часовете, но му мислете вие, дето никакви песни не умеете - ни да пеете, ни да съчинявате.... Всичко добро от една певица-даскалица....