Спрете гейпарада в София

Една българка

/ #123

2015-06-24 18:49

Аз подкрепям София прайд, гей парад или както там пожелаете да го наричате. Самият факт, че такова нещо отприщва толкова ярост, показва, че, уви, все още имаме сериозни проблеми с простото приемане на другите.  Мисля, че претенциите за това, че някакви хора в шарени дрешки, които ще се разходят из София (не знам какво точно си представя развинтеното ви въображение, че се случва на тези прайдове) за няколко часа в 1 (един) ден от годината е абсурдна. Също толкова абсурдно и оскърбително е твърдението, че хомосексуалните предизвикват хомофобските прояви. Гнусно и манипулативно е да се обвинява жертвата, а не насилникът 

И още нещо - сексуалността е нещо лично (досега съм виждала само хетеросексуални двойки да демонстрират сексуалния си нагон, мляскайки се шумно в градския транспорт,  но това е друга тема), а какво да кажем за вярата? Тя не е ли лична? А толкова ли е крехка, че може да бъде накърнена от някакъв парад? 

Dixi. Не ми отговаряйте. Нямам желание да чета гадости. Останете със здраве и дано животите ви са хубави и смислени!