Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките им в болниците.


Гост

/ #241

2015-04-29 18:37

Родих със секцио, което не беше планово, а по спешност. Докато лежах в операционната и чаках анестезиолога една от служителките в операционната ме попита дали си нося конци, с които да ме зашият...Тогава си викаш, че е важно детето да е наред и в името на добрия тон не правиш такива коментари на въпрос. Явно в България нищо не става без да вдигнеш скандал. Един ден лежах в реанимация и никой не се появи да ми покаже детето...впоследствие от епикризата разбрах, че синът ми е бил цяло денонощие на кислород. За 24 часа се побърках вместо да си почивам и възстановявам, никой не знаеше нищо, а тези които знаеха не намериха за нужно да споделят с мен всичките тези подробности. Профанска история...абсолютно безотговорно. Да не говорим за жените, които ги лъжат, че пъпната връв на детето се е увила около врата му, за да могат да ги "резнат" набързо, колкото повече жени се навият, толкова повече парички ще "гушнат" лекарите. В реанимация лежах с още 4 майки, три от които имаха този "проблем". Нека специалистите кажат каква е вероятността това да се случи и как 3 от пет родилки имат този проблем, а са решили да раждат нормално. После ги гледаме по телевизията как се "оплакват", че жените не искали да раждат нормално...Цялата държава е един пълен цирк! Иначе детето беше на втория ден при мен и така си остана докато ме изпишат.