искаме справедливо наказание за убиеца на Петьо от Панагюрище


Гост

/ #212 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-18 19:53

#175: - Re: Re: Re: Re:  

1. Я ми кажете, като сте такъв разбирач - при 100 км/ч. колко е спирачният път (по книга);

При време за реакция 1 сек., още преди да започне спирането, автомобилът е изминал:

14 м. при скорост от 50 км/ч

 

25 м. при скорост от 90 км/ч

 

36 м. при скорост от 130 км/ч;

70-100 метра е разстоянието от ударът на детето и сперане на автомобила

Спирачен път

Към изминатото разстояние за времето на реакция, като прибавим и спирачния път, се получава общото разстояние, което автомобилът изминава от момента на възприемане на опасността от страна на водача. Когато настилката е мокра, кална, заснежена или заледена, дължината на спирачния път нараства няколко пъти.

Силата на удара в неподвижно препятствие е равнозначна на удар в земята при свободно падане от височина:

 

10 метра - при скорост от 50 км/ч

 

22 метра - при скорост от 75 км/ч

 

40 метра - при скорост от 100 км/ч

 

Когато автомобил удари пешеходец, вероятността от смъртоносен изход, в зависимост от скоростта, е:

 

при 30 км/ч - опасността от смъртоносно нараняване е нищожна

 

при 50 км/ч - загиват 50% от блъснатите пешеходци

 

при 70 км/ч - загиват 100% от блъснатите пешеходци

Така, че не ми се прави на разбирач, а прочети малко (празна главо) - За пари и дума да не става, моето момче - аз съм "ЧОВЕК", а ти явно си някое протеже от банкетната му свита.

2. "Цецко" е поредният олигофрен на пътя, който се мисли за недосегаем от закона - но фактите говорят и за съжаление взе в негативна посока, докато не почерни семейството, като им отне малкото слънчице.

3. Като ситуация е възможно да се случи на всеки един шофьор на пътя (няма застрахован), но при нормално шофиране с допустимата скорост, изхода можеше да е друг, а не непоправим.

4. Със сигурност Господ няма да го пази, като се има впредвид УБИЙСТВОТО което извърши на това крехко създание!!!

5. Ти съвест нямаш ли моето момче - и на теб ща ти го кажа "чукай на дърво - да не си на мястото на съсипаните родители", защото друго ще почнеш да говориш. Имай малко състрадателност към семейството на УБИТОТО дете, а не съжаление към УБИЕЦА, защото ако е в обратна посока - означава само едно или нещо не си наред или си от семейството на УБИЕЦА - друг вариант няма.

P.S - Остани си със здраве и мисля, че ти дадох достатъчно материал, който го ползвай за отговор на твоите въпроси.