На децата ни не им трябват областни центрове и директори!

майка

/ #96

2015-02-20 04:56

Напълно съм съгласна с петициата. Към момента системата за ресурсно подпомагане е крайно неефективна. Имам дъщеричка на почти 4 години със симптоматична епилепсия и говорни проблеми, от една година преобърнах света да открия специалист, който да работи с детето, но усилията ми останаха абсолютно напразни. От закрила на детето ми казват още е много малка трябва да навърши 5, същото и от детската градина, работи се с деца над 5 години още е малка може да "отпуши". Е незнам как се очаква спонтанно да "отпуши" дете с мозъчна увреда в единия говорен център. Е бога ми не виждам, как дете на 5 години със сериозни говорни проблеми или невербално, ще се справи с материала от прдучилищното обучение, като тези проблеми ще се задълбочат и прехвърлят и в училище и практически детето с години няма да може да получава адекватно образувание равносилно на това което получават неговите връстници. Детето посещава масова детска градина, където естествено не получава никаква допълнителна подкрепа, което ме принуди да си намеря логопед на частно за да се работи с детето.

Да не ми е необходим ресурсен център, след като практически услугите които се предлагат от него са безкрайно закъснели.