Петиция към главния прокурор Борис Велчев


Гост

/ #1697 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-06-16 13:43

#1695: vall - Re: Re: Re: Re: Re:

Госпожо, няма какво да се сяда на една маса и няма какво да се разбираме. Аз лично не съм забелязала в днешно време някой мюсюлманин да се опитва да наложи вярата си върху някой християнин. Това е само ваше виждане и доста грешно. Съгласна съм за миналото и историята, но....стига с нея, моля Ви, сама казахте, че днешните турци са различни хора, а и да не забравяме, че по време на война хората са зверове - ами американците какви са били, ами милите японци какви са били?, а руснаците в Афганистан какви са били. Не ме разбирайте погрешно - не оправдавам турците и когото и да било, но вече е ...как да кажа...доста плитко, признак на недостатъчна интелигентност и модерност ако щете, да базираме отношенията си към един човек днес на база какво е ставало години назад. Честно ми кажете, някой турчин да се е опитвал да ви наложи вярата си по някакъв начин? Хайде спрете с глупостите! Въпросът не е в това да спорим кой е по-добър или лош - въпросът е в толерантността, НО ако ще трябва да се ограничи звук от джамия, строеж на много джамии и други неща, които застрашават уникалността и специфичния характер на на мястото - било то София, Милано или Париж, то това трябва да стане ИЗКЛЮЧИТЕЛНО културно, а не унизително. Мюсюлманите са хора като христяните, хора като ескимосите, аборигените, индийците, азиатците, белите, черните и така нататък. И накрая да спомена и БОГ - точно той е устроил света такъв, шарен и никой няма право да мрази дори (да не говорим за елиминиране) който и да било различен. Дано ме разберете, защото БОГ не е нито аллах, нито исус нито, буда, нито който и да е, а е просто БОГ. Исус, а и другите пророци, са го казали по различен начин - че Той е в нас, и че е Любов, и т.н.....Да не споменавам, че дори не е нужно да се ходи и в храм, за да се помолиш силно, точно по тези причини, трябва да сме толерантни и да внимаваме много!