Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Янко Начков

/ #4366 Re: Re: Re:

2013-10-20 13:29

#4365: - Re: Re:

Не съм от симпатизантите на БСП, а още по-малко на сегашното “странно” управление. И именно поради това имам и мнение. Просто искам възможност за избор, а скъпи ми съфорумци – непушачи, бивши пушачи или просто мизантропи, да не забравяме, че живеем в 21 век – съвременните системи за вентилация (тези, които същите “проклети” собственици на заведения вече инсталираха още преди 2 години), гарантират че няма да има лисичарници. Пък, ако някое заведение ви се стори такъв – не го посещавайте, така както не бихте посещавали ресторант с лоша кухня. Друго питам, ние “наглите свине” – пушачите, както мило ни нарече един любезен съфорумец (все пак, ако се не лъжа сме около 50% от пълнолетното население на страната, което е доста повече от това, което коя и да е партия през последните 24 години е взимала на избори, а пък аз от своя страна никога не съм употребявал подобни епитети към противниците на пушенето) не можем ли да се събираме и през зимата някъде на закрито? Ако аз поканя утре вечер 5-6 приятели пушачи у нас и си пушим през цялото време това престъпление ли е? Все пак цигарите се продават законно в тази страна (а и във всяка друга). А ако им кажа – братоци, искам да се съберем, взел съм 6 пържоли и 5 бутилки вино, но свърших парите, искам да ми ги платите? Защото т.нар. заведения са обикновено частна собственост? Всъщност, много е просто, стига да има желание – законът може да се направи такъв, че да не пречи на нито една от страните в конфликта, проблемът е че някой не иска!
А, все пак съм лекар и учен и още не съм прочел и 1 (една) научно издържана публикация, която да ДОКАЗВА вредата от т.нар. пасивно пушене (всъщност, те и за активното не са особено много научно издържани). А в науката, в която убедено вярвам, нещата не стоят като в политиката – процентът на подкрепящите дадена научна теза не я прави научно вярна или невярна.