За отговорните хора и бездомните кучета

ivanka

/ #108 Re:

2013-10-05 11:04

#2: -

mn mi e intereno kak 6te sprete bezkontrolnoto razvajdane, ako nqma kastracia? dori pri cqlata zoopolica ,daje i za selata,kak 6te si sledite ku4eto kato go pusnete da ti4a v parka ili do bloka i vsi4ko stava za 1 ,2 minuti bukvalno i moje daje da ne go zabelejite? i pak kazvam sa6to pri polojenie,4e vsi4ki bezdomni ku4eta sa6to sa kastrirani, ako vsi4ki di darjaha ku4etata na kaik6i razbiram,ama golqmo ku4e ne stava da go darji6 varzano-sledovatelno bezdomni jivotni vinagi pak 6te ima,prosto 6te sa po malko...
to v izvestna stepen taka e v nqkoi strani i za tova nqma uli4ni ku4eta,ne e samo do samosaznanie! primerno nai malkoto za ,,opasnite,, porodi kastraciata e zadaljitelna v strani kato germania,kakav vi e problema otnosno kastraciata-vsqko 4udo za 3 dni,moito ku4e hem e jensko -a pri tqh o4evidno ne e rutinna operaciata i sam si go kastrirala,mirna mi glavata-nqma da se trevoja za rak,nito ,4e 6te zabremenee i 6te ima o6te izhvarleni jivotni,3 dni ne moje6e da lae,a sled edna semdica si be6e sa6toto ku4e ,ska4a6e i ti4a6e,a pri majkite kolko e lesno:) estestveno ,4e jivotnoto go boli,ama ne go sravnqvaite s 4oveka-ako 4ovek si pravi operacia go boli s meseci-tova nai 4esto se iztakva kato opravdanie ot nqkoi hora,nie kato sa6testva s razum trqbva da go napravim kato ne vredi ,samo pomaga,a vtoroto e ,4e pove4eto hora,ne 4e gi e strah ,4e 6te stane ne6to na lubimeca im,a sa re6ili ,4e tqhnoto ku4e ili kote trqbva da bade razvajdano,za da izkarat nqkavi pari,s koito da osa6testvqt mizernia si jivotec-vie ne gledat eli obqvite za jivotni-90 procenta se otglejdat v dvor na veriga i mrasotiq s cel razvajdane ,a horata gi kupuvat bez da im pravi vpe4etlenie,tova ako e normalno,da podpomaga6 finansovo takiva idioti?