Да спасим от посегателства конната база в Борисовата градина


Гост

/ #13

2013-06-12 10:01

НА. МЯСТОТО НА КОННАТА БАЗА БЕРБАТОВ ПРАВИ АКАДЕМИЯ В БОРИСОВАТА ГРАДИНА
23.5.2013 г.
Ще тренира деца, подготвя собствен отбор за юношеските групи

"Аз съм точният човек", обърна се нападателят към общинарите
Валери Роев
Футболна академия за деца и младежи ще прави звездата на „Фулъм" Димитър Бербатов в Борисовата градина в София. Тя ще е на мястото на конната база до стадион „Юнак" и ще разполага със затревено футболно игрище в реален размер, както и с помощен терен. Планира се в следващите две години там да тренират 100 деца, като самият Бербатов лично ще им предава футболните си умения, когато си е в България. Амбицията му е след 3 години да изгради собствен отбор, който ще се състезава в юношеските групи с различни възрастови формации. 1-2 пъти седмично базата ще се предоставя за ползване и на деца от софийските училища. Освен учителите им по физическо с тях ще работят и треньори от академията, които ще привличат талантливите ученици да се подготвят в школата на Бербатов. На по-късен етап ще изгради и пансион, за да могат в академията да тренират и таланти от провинцията. Проект Проектът за академията бе представен вчера лично от Бербатов и от мениджъра му Емил Данчев пред съветниците от стопанската комисия в столичната община. Познавате репутацията ми. Аз имам фондация за талантливи деца. Искам да дам път на още талантливи хора, които да успяват, обърна се нападателят към общинарите. „Има много труд, преди да стигнеш до лесния начин на живот", изтъкна той. По думите му днес младежта е доста по-различна в сравнение с неговото време и има много фактори, които влияят негативно на децата. Затова с тях трябва да се работи. „Аз съм точният човек", каза Бербатов пред съветниците. База До 20 дни трябва да е готов идейният проект за академията и прилежащите й съоръжения, обясни мениджърът на Бербатов Емил Данчев. По думите му за построяването им ще са необходими около 5-6 месеца. Освен основното и помощното игрище, които ще са изцяло с естествена трева, се планира и реконструкция на двете постройки към сегашната конна база. Там трябва да бъдат направени съблекални, медицински кабинет, треньорски стаи.

Бракуват старите коне

Проучихме няколко терена за академията на Бербатов - и в Студентски град, и в „Зона Б-5", и смятаме, че този е най-подходящ, обясни главният архитект на столицата Петър Диков. По думите му мястото на сегашната конна база отдавна не е в Борисовата градина. Преди години тя е използвана от Конна полиция за охрана на стадиона по време на мачове. Сега обаче в нея има само 6 общински и 5 частни коня и едно пони, които са на възраст за бракуване. „Бракуване не означава ликвидиране", побърза да уточни той, след като общинската съветничка Любка Качакова изрази разтревоженост за бъдещето на животните.
23.05.2013 г., с. 6