ПЕТИЦИЯ ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА „КЪЩАТА С ЯГОДИТЕ“
ПЕТИЦИЯ ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА „КЪЩАТА С ЯГОДИТЕ“ / Съобщения / Нещо различно за Къщата с ягодите / Коментари
|
Гост |
#1 Търсене на мнение за реставрация на къщата с ягодите2016-03-03 17:52ЗДравейте:) Идеята да имаме мнението на специалисти извън страната е добра. Предполагам, че за да дадат мнение ще имат нужда от технически данни за къщата и съответно те да бъдат преведени. Трябва да знаем откъде за ги вземем. Реално къщата изобщо не е в лошо състояние и нищо не налага събарянето й освен политически причини. Специалистите от Музея за история на София потвърдиха това преди време. Архитектът и инженерът, които подписаха последният протокол от комисията в МК с особено мнение и дадоха оценка на състоянието на къщата и какво трябва да се направи за реставрацията й, също потвърдиха, че няма никаква нужда да бъде събаряна. Поздрави Кристин Разсолкова |
|
| |
|
Гост |
#22016-03-03 20:03Чудесна идея ! Нека света знае какво прави правителството ни за културното наследство в България ! На нас ни е ясно, че искат да заличат всяка следа от историята ни, но историята на България е също така и част от Европейската и световната история ! |
|
| |
|
Антоанета |
#32016-03-04 12:27Здравеѝте, Мисля, че можете да потърсите съдеѝствието на Френския посланик. Съпругата му е Българка и във Франция имат голям опит с възстановяването на стари сгради. Кураж и не се отказваѝте! Нека покажем на тази пасмина, че има Българи-Граждани, които се „борят“, за да оставят в наследство на децата си „един град с минало и душа“! Антоанета Стоенчева Бастид, Франция Можете да ми пишете на a.bastide@bbox.fr |
|
| |
|
Гост |
#42016-03-04 14:08Това е чудесна идея. Нека изкажат мнението си и чужди специалисти и дано то "натежи" и бъде уважено от българските институции. А може ли да се направи проект да възстановяването и да се кандидатства за европомощ ,макар че е частна собственост ?
|
|
| |
|
Рада |
#52016-03-04 21:25
Напоследък се построиха доста модерни и красиви сгради, които са в модерен стил, бързо се строят, изглеждат красиви. Да, г-н Златев може да построи каквото си поиска, защото има средства. Но различното тук е че тази сграда е автентична, тя има друга стойност, тя е със стара архитектура, тя е много по различна. Именно в тази различност се крие ценното. Не допускам че г-н Златев ще я събори. Напротив вярвам че той ще вложи средства, за да я реставрира, да запази тази красива стара архитектура и тогава тя ще изглежда още по великолепно. Оградата ще бъде изработена в подходящ стил, представям си една красива желязна ограда, като на дворец. Хубаво е в тази къща да влизат изискани хора, добре облечени, интелегентни, с добри обноски. Уморихме се от простотии! Обръщам се с молба към г-н Златев, моля ви запазете тази автентична и старинна архитектура, вдъхнете и живот, тя ще ви се отблагодари! Малко са такива сгради, запазете я! Няма човек от квартала, който като минава покрай Къщата с ягодите да не я загледа, да не се възхити и в същото време да му стане много болно, че тази красива сграда се руши! А каква красива и впечатляваща може да бъде! Вярвам ви г-н Златев! Възстановете я! Не всичко е пари на този свят!
|
|
| |
|
Сюзан Таки Авторът на тази петиция |
#62016-03-06 07:01Първо мнение от Италия, архитект Роко Валентини.
|
|
| |
|
Гост |
#7 Re:2016-03-09 05:32 |
|
| |
|
Гост |
#82016-03-09 05:33МНОГО ВАЖНА ЗАБЕЛЕЖКА: ОГРАДАТА е автентична (!) и Е НЕРАЗДЕЛНА ЧАСТ ОТ АРХИТЕКТУРНОТО РЕШЕНИЕ, което обхваща както Къщата и Гаража, така и ОГРАДАТА, естествено! Ето защо тя СЪЩО НЕ БИВА да бъде променяна, за да не се наруши стиловото съзвучие между нея и Къщата! Не бива да подценяваме размаха на мисълта, таланта и ентусиазма на хората, творили преди около век! Нито един детайл, колкото и дребен да ни се струва той днес, не е бил подминаван пренебрежително и не е оставал без подобаващото внимание - като към важна съставна част от едно цяло, а не като към незначително допълнение! |
|
| |
|
Гост |
#92016-03-13 21:10Ако бъдат разпечатани снимките и доказано че може да се спаси... Със сигурност на всички иум е ясно, че е така и няма НИЩО ЗА ДОКАЗВАНЕ, но ЗА ДА СПРАТ ДА НИ ХВЪРЛЯТ ПРАХ В ОЧИТЕ - ДА ГИ ПОНАХРАНИМ И ПОЗАТАМИМ МАЛКО С ОДКАЗАТЕЛСТВА, ИДЕИ, ОБОРВАЩИ ТВЪРДЕНИЯТА ИМ! все пак е хубаво колкото се може повече медии и хора да има! пишете във Facebook да се знае - страничка, група може да направим! по разни организации и страници други също може да пишем... |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.
