НЕ НА ИЗУЧАВАНЕТО НА ТУРСКИ ЕЗИК В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩА
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията НЕ НА ИЗУЧАВАНЕТО НА ТУРСКИ ЕЗИК В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩА
|
Гост |
#12013-05-31 09:54как турски по училищата тия нормални ли са д*ба резаяняците шибани то там не си учат тоя грозен език а ние тука + тва тая кво вика маичиния език :@ |
|
| |
|
Гост |
#22013-05-31 10:21500 години са ни достатъчни... не искаме нищо турско! |
|
| |
|
Ядосаната |
#3 Re:2013-05-31 12:33Официален език-български.Английски,немски и френски-интернационални.Турският не е интернационален .Да си го изучават в частни у-ща. |
|
| |
|
арменка |
#42013-05-31 12:43Ако ще се изучават майчини езици да се включи факултативно и арменски, и иврит, и цигански даже. В момента си има избор на СИП-ове във всяко училище и ако някой има нужда да учи книжовен турски и са достатъчно желаещите е възможно и сега без тези изцепки. |
|
| |
|
Гост |
#52013-05-31 14:02това е нелепо |
|
| |
|
Гост |
#62013-05-31 15:18az sum za "da ne se izuchava turski ezik v bulgarskite uchilishta |
|
| |
|
Гост |
#72013-05-31 15:18ne na turskiq ezik |
|
| |
|
Дороти |
#82013-05-31 16:27Това ПОСМЪРТНО няма да го позволим!!!!Кръв ще се лее, ако ни го наложат!!!! |
|
| |
|
Гост |
#102013-05-31 19:37Ne! |
|
| |
|
Гост |
#112013-06-01 04:58Всеки има право на майчин език,но щом живеят в нашата прекрасна Родина БЪЛГАРИЯ ,че учат и говорят на български език.Който не е съгласен има избор:да се изсели където смята,но не и тука да ни поставят условия,а дори и ултиматуми...Този имперски план на Турция подкрепяна от Америка и ЕС няма да допуснем да се осъществи!!!!!Ние българите ЩЕ РЕШАВАМЕ ,а не измислената европийска империя!!! |
|
| |
|
Гост |
#122013-06-01 07:10уникални малоумноци си имаме в парламента какво правят те там |
|
| |
|
Гост |
#132013-06-01 07:24Наистина се изучават езици-английски,немски,руски....но е срамно да сме били 500 години под турско робство,дедите ни да са умирали против този език и вяра,а накрая да ги накараме да се обръщат в гроба!Нямам нищо против никой-уважавам всеки етноси,но мисля че е недопустимо това от уважение към историята и националността ни!Все пак в България няма турци,помаци или каквито и да е-има само БЪЛГАРИ!На личните карти на всеки пише Република България,гражданство Българско! |
|
| |
|
Гост |
#142013-06-01 08:05Аз не желая детето ми да учи този език! Ако това се случи и го приемат аз няма да пусна детето си на училище ! |
|
| |
|
Гост |
#152013-06-01 08:24НЕ НА ТУРСКИЯ! |
|
| |
|
Гост |
#162013-06-01 08:59ВСИЧКИ НА ПРОСТЕСТ ДА СВАЛИМ БСП ДПС И АТАКА!!!!! НЯМА ДА ИМ ПОЗВОЛИМ ДА СЕ ПОДИГРАВАТ С МАЛКОТО КОЕТО НИ Е ОСТАНАЛО!!!!!!!!!!! ТО СИ Е НАШЕ И НИКОЙ ЧУЖД НЕМОЖЕ ДА НАЛАГА МНЕНИЕТО СИ!!! АКО СЕ НАЛОЖИ ГРАЖДАНСКА ВОЙНА ЩЕ СТАНЕ НО НЯМА ДА ПОЗВОЛИМ ДА СЕ ПОДИГРАВАТ С НАС!!!!!!! |
|
| |
|
Гост |
#172013-06-01 10:07Toва изобщо не трябва да бъде поставяно-залагано на картата наречена Петиция...Този проблем ни би трябвало да съществува в пределите на Родината...Който иска да изучава турски език в училищата - има лесно...просто отива да учи в Турция...Но опитват ли се това да стане факт в България и Българските училища...НЕ САМО ПЕТИЦИЯ ЩЕ ПОДПИСВАМЕ....ЩЕ ПОДПИСВАМЕ И УВОЛНЕНИЯ НА САМОЗАБРАВИЛИ СЕ МИНИСТРИ, ЩЕ ПОДПИСВАМЕ И ПРИСЪДИ НА ПОЛИТИЦИ, РЕШИЛИ ДА ОПЕТНЯТ СВЕЩЕНИТЕ НАМ УЧИЛИЩА И ЕЗИК...!!! |
|
| |
|
Гост |
#182013-06-01 10:17България не иска изучаването на турски език в училищата!!! |
|
| |
|
Гост |
#192013-06-01 10:18Не искам да се изучава турски език в българските училища ;) |
|
| |
|
Гост |
#202013-06-01 10:23Език свещен на моите деди език на мъки, стонове вековни, език на тая, дето ни роди за радост не - за ядове отровни. |
|
| |
|
Гост |
#212013-06-01 10:39чл.3 от Конституцията на РБ гласи "официалния език е българския" който си държи на майчиния да си го изучава вкъщи. |
|
| |
|
Гост |
#222013-06-01 10:41Това е пълна глупост, което искат да направят! В никоя една страна няма такава простотия! |
|
| |
|
Гост |
#232013-06-01 10:54Kакво кощунство! |
|
| |
|
Гост |
#242013-06-01 10:55ne |
|
| |
|
Гост |
#252013-06-01 11:25В България се говори и пише на български, както в Германия няма обучение на турски за турците, които са повече от 5 милиона, така и в България не трябва да има изучаване на турски език!!! Да не сме по-големи "европейци" от германците, г-н Местан? Турски език си учете в Турция!!! |
|
| |
|
Има ли нещо, което искате да промените?
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
НЕ на произволните задържания: Свобода за Стоян Колев до доказване на вината
2 046 подписи
2 046 Подписи / 7 дни
22 Jun 2026
Призив за решителни действия срещу енергийната империя на Христо Ковачки!
808 подписи
808 Подписи / 7 дни
18 Jun 2026
Мальовица има нужда от развитие, а не от ново изоставяне.
510 подписи
510 Подписи / 7 дни
19 Jun 2026
За реформа на следобедния сън в детските градини - право на избор и тихи занимания
338 подписи
180 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
ДА СПАСИМ ЯЗОВИР НИКОЛОВО: РЕМОНТ НА ДИГАТА, ОТЧЕТНОСТ И НОРМАЛНО ВОДНО НИВО
315 подписи
159 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
Петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер „Белене“ – публична държавна собственост – и отнемане на правото на управление на имота от община Белене поради неизпълнение и подмяна на ре
95 подписи
95 Подписи / 7 дни
20 Jun 2026
Петиция за премахване на бетона и разкриване на античното сърце на Могиланската могила във Враца
248 подписи
88 Подписи / 7 дни
2 Jun 2026
Подписка против въвеждането на училищни униформи от родителите на учениците от 11А, 11Б, 11В, 11Г, 11Д, 11Е клас от 22. СЕУ "Г. С. Раковски" за предстоящата 2026/2027 учебна година
109 подписи
86 Подписи / 7 дни
16 Jun 2026
Да спасим децата от хазарта! За забрана на рекламата на хазарт
10 868 подписи
77 Подписи / 7 дни
2 Dec 2022
Подкрепяте ли достойно майчинство през втората година – 450 евро, ежегодна индексация и изплащане на 75% от обезщетението на майките, които се върнат на работа?
261 подписи
74 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
НЕ на поредното увеличение на цената на водата в град Русе!
69 подписи
69 Подписи / 7 дни
20 Jun 2026
Гражданска петиция в подкрепа на изграждането на магазин Lidl в град Банско!
55 подписи
55 Подписи / 7 дни
17 Jun 2026
Петиция за монтиране на пешеходен светофар с бутон и реорганизация на движението на кръстовището при „Балкантурист“ и "Старата вестникопродавачница" гр. Лом
309 подписи
47 Подписи / 7 дни
12 Jun 2026
Подписка в подкрепа на искането на жителите на с.Чепинци, с.Негован, с.Световрачене и с.Кубратово за изграждане на канализация и реконструкция на водопроводната мрежа
391 подписи
32 Подписи / 7 дни
11 Jun 2026
Peticiq.com
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.