Петиция до Омбудсмана на Р. България срещу МВР-Хасково
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция до Омбудсмана на Р. България срещу МВР-Хасково
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#12011-07-12 12:45Драги български граждани, изповядвам религията на правовата държава и върховенството на закона, като основа на една просперираща България. Без отстояването на личните права и буквата на закона за всички български граждани не можем да изградим съвременна демократична държава. Един от пътищата за налагане на правовата държава е подаването на петиции съгласно чл.45 от Конституцията на Република България.
мобилен телефон 0878766530 |
|
| |
|
Гост |
#22011-07-12 13:38Един народ-една държава-едни права. Стига сме пълнили джобовете на тези, които не заслужават! |
|
| |
|
Гост |
#32011-07-12 14:56Всички граждани на България трябва да знаят и да изискват спазването на своите конституционни права. МВР е една от най-закостенелите институции в България, а последните месеци се оказа, че е и най-коропмпиранарта. |
|
| |
|
Гост |
#42011-07-12 15:19Подписвам петицията като смятам, че е общовалидна за всички МВР-та в страната, а не само в Хасково...защото положението навсякъде в страната е едно и също, а не само в Хасково. С уважение към автора на петицията, когото подкрепям. |
|
| |
|
Гост |
#52011-07-12 15:38Омръзна ми да коментирам неспазването на Закона от държавната администрация, в т.ч. и от съда! |
|
| |
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#6 Re:2011-07-12 15:55Така е, но сега спорих с една участничка от Фейсбук, че нещата не са толкова прости. Иска се факти, а в Хасково това ми коства близо месец увъртания по Закона за достъп до обществена информация. Пробие ли се в Хасково, пада Пловдив, Варна и т.н. Сега изследвам хасковските съдилища, тях ги почвам, но се иска време. Помагайте, като подавате заявления за достъп до обществена информация. В Хасково мвр-то си "легна" само. :-)) Ама трябва писане на заявления, жалби, сигнали, което отнема време. |
|
| |
|
Божидар Спасов |
#7 Уважавам борбеността ти подписах петицията2011-07-13 00:27Когато преди време ми трябваше служебна бележка от НССл за подновяване на право да притежавам лично оръжие заради таксата от около 2 лв. платих в близката банка... 8лв за да я преведат. Нямах време да се инатя - платих. после описах случката и я изпратих на началника на НССл-беше Бойко Рашков. Точно по закон във времето получих отговор - безсмислия, но в законоустановения срок. След месеци, може и след година в една телевизия, в едно предаване на живо този проблем беше повдигнат пред масовия зрител и аз се зарадвах, че ще се реши. Когато Николай Личев - бил старши офицер, ми изплати информация за борбите на Тодор Бойчев да плати на държавата с държавна гербова марка, останах с впечатление, че колегата е победил. След още време разбрах, че не е победил. Финансовата тайна и възможността зад нейното було да печелиш много на гърба на бедността на масите е бич на времето ни. Банки трябва да има, но да бъдат озаптиени. "Вилката" между богатство и бедност трябва да бъде свита - не знам как, освен с народна революция. Но 45 години след такова нещо, пак имахме проблеми. Демокрацията си е демокрация. Демокрация, но за кого? „по памет цитирах Ленин". Не ща демокрация, искам народовластие. Държавата се изплъзна от контрол, като слузеста риба бяга от онези които са я създали за да защитава интересите им. Оставила ни е на прозивола на всякакви типове и организирани измамници. Тук са и банките. А чуждите са още по-нежелани - изнасят парите от бедна България към богати страни и държавите им. Божидар Спасов - bozhidar_spasov_sofia@abv.bg 0889432360] 028716918 |
|
| |
|
Гост |
#82011-07-13 14:40 МИСЛЯ ЧЕ Е ПОЛЕЗНА ЗА ПРЕАВИЛНОТО РАЗВИТИЕ НА БЪЛАГРИЯ И БЪЛГАРСКОТО ОБЩЕСТВО В ЧАСТНОСТ.. |
|
| |
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#9 Re:2011-07-13 14:57Полезна е! Това е начинът, от който можем да теглим ползи за развитие на граданското общество. |
|
| |
|
Гост |
#102011-07-14 12:58Банковото лоби трябва да бъде спряно от нови политици, които работят за благото на народа, а не за банкерите! Ние протестираме, пишем, съдим, но крупцията в защита на банковите печалби е толкова силна, че обхваща всички длъжности във властта. |
|
| |
|
Гост |
#112011-07-14 14:23Нека, заедно се борим срещу банковия грабеж! |
|
| |
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#12 Re:2011-07-14 17:48Аз бих допълнил от нови граждани :-) И аз се промених. Станах по-отговорен, не че не съм бил. Иска се повече дързост, драги съмишленици. Не е лесно, да показваш характер. Аз го показах, когато започнах втората година от офицерската си служба, и така минах през неодобрителните очи на колеги и началници. Смея, да кажа, че съм чувствам комфортно, но не е лесно, да показваш позиция. И така беше в Легия "Раковски". Искахме да бъдем граждани в униформа, но по-скоро в нашата армия все повече се насажда раболепието, и така... Благодаря ви за подкрепата! Нужна ми е! |
|
| |
|
Гост |
#132011-08-02 16:43Браво на човека който се е сетил за това нещо! |
|
| |
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#142011-08-02 19:30Драги българи, Къде е законното ми право, да избирам как да заплащам държавните такси, с таксови марки или в брой? А, къде остават правата ми на български гражданин, г-н Борисов, г-н Дянков и г-н Цветанов? Ами, г-н Дянков спрете издаването на държавни таксови марки? Що правите излишни разходи, като обременявате гражданите с комисионни към частни банки? Къде е правото на свободен избор в страна, "доказала" се като свободна пазарна икономика? |
|
| |
|
гражданин |
#15 Re:2011-08-17 09:38Тази петиция трябва да е не само срещу МВР Хасково, а срещу държавните институции въобще. Това, което се случи в Хасково, се случва в която и да е държавна или общинска институция. |
|
| |
Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)
2011-08-17 14:32- Date of removal: 2011-08-17
- Причина за премахване:
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#17 Re: Re:2011-08-17 14:35Така е. Съгласен съм с вас, но "разработката" е за МВР-Хасково, и тук установих "батаците". Когато тръгнах за тази петиция, аз си задодадох въпроса-как? Така, че успеем ли тук, ще успеем и на други места. Благодаря ви за позицията
|
|
| |
|
Божидар Спасов Гост |
#18 гербовата марка-приход за държавата2011-08-27 20:01Гербовата марка доколкото разбирам е директен приход към държавата. каквато и да е в момента и преди, каквато и да е в бъдеще, това е нашата държава, която сме създали и която издържаме заради нас си. И ето - веднъж я издържаме чрез данъци, втори път тя ни иска... такси, сякаш е някакъв частник, който ни прави услуга, сякаш държавните чиновници не получават заплатите си от нас, не оборудват работните си места от нас, не получават консумативите си от нас! И сега пак за гербовата марка - тя е директен внос към държавата, внасянето на такси чрез банките е озаконено, но това е богатеене на частни лица за сметка на масите т.е. за наша сметка. Ако искате прочетете предния ми коментар още веднъж. |
|
| |
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#19 Re: гербовата марка-приход за държавата2011-08-28 22:31#18: Божидар Спасов - гербовата марка-приход за държавата Ето потвърждение на Вашите думи, г-н Спасов. http://www.minfin.bg/bg/pubs/1/4218 Данните показват, че приходите са много, много повече от разходите за отпечатването на държавните таксови марки. |
|
| |
|
Васил Борисов |
#20 Re: Re: гербовата марка-приход за държавата2011-11-06 09:10#19: Тодор Бойчев - Re: гербовата марка-приход за държавата Отговор Няма положителен коментар.Това е геноцид над масите , започнат от пишман революционерите преминал през Костов,царя и върха на хунтата Борисов.Липсата на конкуренция между държавите в капитализма води до жестока експлоатация от държавата, картелите и корпорациите.Безогледното вдигане на акцизите и данъците,планираните печалби не са пазарна икономика,Дянков да го д....Да вземе да си ходи при господарите си . Близо 50% от цената на тока отива при МВФ и само това ли.Защо никъде не се коментира отказа на Исландия да плаща на МВФ и разни други финансови групи ,който е направил дългове да си ги плаща.Забравяте , че сега трябва да платим близо 1 милиард заради брокера Велчев.25 години кражби , то не остана какво да се краде.Остават магистралите,ще ги направят на наш гръб , ще сложат светофари и 30 - 40 години вуйчо или който и да било ще печели без да е дал и стотинка. Така наречената демокрация е узаконяване власта на крадците мошениците и лихварите. |
|
| |
|
Тодор Бойчев Авторът на тази петиция |
#21 Re: Re: Re: гербовата марка-приход за държавата2011-11-08 10:11#20: Васил Борисов - Re: Re: гербовата марка-приход за държавата Така е, но държавите на Запад, а и пазарно ориетираните икономики са повече от социалистически т.е. държавно регулирани икономики. Резултатите показват, че все повече започва да избледнява националната икономика, и се върви на към регионалната икономика, каквато е европейския пазар. По-важното, че нашите правителства не се ориетират към обособяване на националния капитал, а се върви към нов "интернационализъм" на труда и производството. Още не сме стигнали дъното, и да сключим нов обществен договор с нова вуътрешна и външна икономика! |
|
| |
|
Гост |
#22 правилно2013-01-06 23:37трепане му е майката |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.