Петиция за възрастов праг за получаване на помощи при бременност


Гост

#301

2014-06-27 06:23

Хубаво е , че някой се е сетил да стартира такава петиция. Крайно време е да се спре издържането на малолетните ромски майки от българските майки и граждани.Вижда се , че злоупотребяват със създаването на деца.

Гост

#302

2014-06-27 06:25

Нека това е първата стъпка за освобождаване на България от циганията.

Гост

#304

2014-06-27 06:27

Много добра инициатива

Гост

#306

2014-06-27 06:29

С гражданска петиция трябва да се направят законови промени!!!
Петиция само родители, навършили пълнолетие, да имат право на детски надбавки и на помощи при бременност набира скорост в интернет, научи Varnautre.bg. Вече има близо 3000 подписа, като най-много са от градовете София, Стара Загора, Хасково, Варна, Сливен Пловдив и Бургас. Петицията е адресирана е до президент, министър-председател, НС, омбудсмана, партии и политици, а настояването е за промени в Закона за семейните помощи.
"Законът създава предпоставки за злоупотреба със средствата от републиканския бюджет, защото се дава възможност на малолетни и недееспособни български граждани да раждат деца, които впоследствие също да се възползват от предвидените в закона социални плащания.
Maлолетната майка няма нито образователен ценз, нито законовото право да бъде наета на трудов или граждански договор, респективно няма приходи за отглеждането и осигуряването на образованието на детето си. Това води до реалната невъзможност детето й да се интегрира в обществото", пише в документа.
Инициаторите заявяват, че се сблъскваме с абсурда да бъдем наблюдатели на раждането на деца от деца. "Този порочен процес поставя цялото българско общество, трудещите се българи и българската икономика пред неправдата да отглеждат чрез данъците си група от индивиди, за които раждането се е превърнало в бизнес и средство за оцеляване, без да се полага труд. Липсата на възрастови ограничения за получаване на помощи по никакъв начин не оправдава направените плащания, не създава условия за интеграция на малцинствата, не подпомага получаването на образователен ценз, а дори напротив – втвърдява разделението и бедността между тези групи.
Записването на възрастов праг от 18 години за получаването на помощи при бременност и за отглеждане на деца ще елиминира или драстично ще намали детската раждаемост до 18-годишна възраст, поради липсата на икономически и финансов мотив за раждане преди тази възраст", посочват настоятелно гражданите.
Ето и няколко от коментарите под петицията:
Наричайте нещата с истинските им имена. Не искаме циганите да живеят на наш гръб!!!
Петицията трябва да се допълни малко. Да се забранят на социално слаби етнически семейства да имат повече от 2 деца и всяко следващо да бъде отнемано от родителите им.
По професия съм акушерка. Най младата майка, която сме имали е на 12 години, 14-годишните вече са с по две деца. Не са виновни тези деца- майки! Те са само жертви! Сега, работейки в многопрофилна болница, виждам как се източва Здравна каса, защото тези деца, заради лоши грижи са постоянно по болниците. Тази петиция може да помогне! Циганинът без келепир нищо не прави!
Крайно време е бременността при малолетни да се счита за изнасилване и да се осъжда най-строго, а новородените да се настаняват в приемни семейства, защото няма как деца да гледат деца.
При циганите ранните женитби и ранни раждания са културална етно особеност. При някои не е за парите. Просто трябва да се спазва закона в частта му за блудства и съвкупления с малолетни - чл.149 от НК и нагоре. Появи ли се малолетна циганка в родилно - моментален арест на забременилия я мъж и прилагане на цялата строгост на закона в бързо производство без мотаене. Ако е с претенция "баща неизвестен" - същите действия към родителите й. Като почнат да ги прибират по затвори и да ги глобяват ще спре тази практика.


Гост

#307

2014-06-27 06:53

Разпространявайте петицията!

Кажете на приятели, познати, непознати! Публикувайте я в вьв facebook и на други места!

Циганското котило се размножава в геометрична прогресия, размножителния му период започва изключително рано и източва бюджета!

Това са бьрзо размножаващи се паразити, кьрлежи които сьществуват с единствената цела да смучат крьв от дьржавата, да се размножават от 12-годишни и естествено ядене, пиене и веселба по циганските им сватби и празници!

Гост

#308

2014-06-27 06:55

Абсолютно съм ЗА , както и за забрана на помощи при повече от две деца в семейството, когато нямат условия, не ходят на училище децата, и ако родителите никога не са работили, плащали данъции т. н.Ако не може да се дадат нужните грижи, възпитание и образование безсмислено е да се "развъждат"

Гост

#309

2014-06-27 06:56

Подкрепям,плащам оьсигуровки,данъци,детски не взимам,а за ЦГАНКИТЕ-ИМА!Които не слага в хазната,не трябва и да взима.

Гост

#310

2014-06-27 06:57

Sprete da gi stimolirate..iskame si dyrjawata!!! Neka dacata ni da si znaqt rodinata I ezika ..za6to gonite istinskite bylgar4eta.. :(

Гост

#311

2014-06-27 07:00

Globi I zatwor za tezi koito rajdat po mnogo deca..zastra6awat jiwoti za6toto sa neuki..sami se zamislete kyde ima nai mnogo umreli deca po newnimanie..bolesti I t.n

Гост

#312

2014-06-27 07:02

Трябва да направим една петиция за изгонването на тези глисти които изяждат нашата държава и приходи отвътре. В стара заггора от 20 юли започват да събарят циганския квартал,а полицаите казват на шибаните мангали да ходят в общината за да им дават общински жилища...защо на мен тази държава не ми даде нещо безплатно,винахи плащам осигуровки и всичко,а когато аь имам нужда от държавата,тя ми показва среден пръст!!! Детето ни е на 5 месеца и държавата дава 250!!!!! лв помощ. Жена ми ходи до социалното осигуряване и излиза супер възмутена от там. На нас които си плащаме като попове всичко държавата ни дафе 250лв.,а пред нея на 16!!!!! Годишна циганка с три деца са и разписали 1080!!!!лв ежемесечна помощ. Как може на 16 да е с три дена???? Ако аз отида и я наеба тая циганка,влизам в затвора за изнасилване на непълнолетна,как тя има три деца??????

Гост

#313

2014-06-27 07:04

ЗА ПЕТИЦИЯТА!!!Не може аз да плащам данъци и осигуровки,ДА НЕ ВЗИМАМ ДЕТСКИ,а ЦИГАНКИТЕ ДА ПОЛУЧАВАТ КУП ПАРИ И ДА РАЗМНОЖАВАТ МАЛОУМНИЦИ!НЕКА ПОЛИТИЦИТЕ КАТО СТАНИШЕВ И Л.МЕСТАН ДА СИ БРЪКНАТ В МИРИЗЛИВИТЕ ДЖОБОВЕ И ДА ИМ ПЛАЩАТ ОТ ТЯХНИТЕ С9И ПАРИ,А НЕ ОТ НАШИТЕ.

Гост

#314

2014-06-27 07:05

Към "Петицията за възрастов праг...." бих искал да се добави и още нещо:
- Да се иска от новото НС промяна на НК - бащите на такива семейства, когато са пълнолетни, подлежат на обществено полезен труд до навършване на пълнолетие от майката. Достатъчно дейности имо, в които тези цигани могат да се включат - в тухларни, залесяване на нови горски мосиви (на мястото на изсечените дървета от събратята им), в рочистването на речни корита и долове от боклуци, изхвърлети предимно от този етнос и т.н.

Гост

#315

2014-06-27 07:10

Taka trqbva

Гост

#316

2014-06-27 07:23

Ще бъде чудо ако това се случи,не вярвам но давам подписа с и надеждата сред политиците да има и такива останали с малко съвест поне.Циганите са сигурният гласоподавател за всяка партия и не мисля че алчните продажници в парламента ще си отрежат главите с такива ограничения.Не вярвам,но е не спирам да се надявам,дано повече хора я подпишат,дано не оставим нещата само до тук,дано да има кой да ни чуе.Джобовете ми не са бездънна яма,нямам достатъчно за мен и семейството ми,че да имам за тази зган,не само помощи ами ток,вода,лечение в болница и др.НЯМАМ!!!!!!!!!!!!

Гост

#317 Re:

2014-06-27 07:27

#316: -

Дано осъзнаят, че ако приемат подобно нещо автоматично си осигуряват белият български глас. 
Все още сме повече от бай мангау......само трябва да посмеят и ще се вдигне и избирателна активност и все


Гост

#318

2014-06-27 07:31

А младите здрави българи във фертилна възраст заминават в чужбина, защото тук никой не защитава техните интереси и трябва да издържат циганите.

Гост

#319 Re:

2014-06-27 07:32

#312: -

Не е виновен който изяжда баницата...


Гост

#320

2014-06-27 07:35

Крайно време е да се промени този абсурд, деца да раждат деца и държавата да не прави нищо по въпроса!

Гост

#321 Re: Re:

2014-06-27 07:36

#319: - Re:

Ми да спрем да плащаме здравни и социални освен......Аз друг начин да им вземем баницата не виждам


Гост

#322

2014-06-27 07:47

КУР за мангалите

Гост

#323

2014-06-27 07:51

По-добре късно,от колкото никога !

Гост

#324

2014-06-27 07:52

Стига вече сме изхранвали малолетни / безработни / МЪРЗЕЛИВИ цигани чрез данъците които плащаме! Време е да им бъдат отнети ВСИЧКИ права! Нека започнем с детските надбавки!

Гост

#325

2014-06-27 07:53

Крайно време е да се ограничи този бизнес на малцинството в България.