Подписка против лицензирането на счетоводителите

Подписка против лицензирането на счетоводителите / Съобщения / Подписката против лицензирането на счетоводителите / Коментари


Гост

#1

2014-03-12 15:15

Зa кaкво сме учили 5 години ?

Гост

#2

2014-03-18 07:30

коментарите до ТУК са достатъчни!!! ТРЯБВА ДА СЕ СПРЕ С ПРАВЕНЕТО НА КУХИ РАБОТИ /ЗАГУБА НА ОБЩЕСТВЕНО ВРЕМЕ,ФИНАНСИ ,ЕНЕРГИЯ И Т.Н/- ДОСТАТЪЧНО СА ИЗИСКВАНИЯТА ЗАЛЕГНАЛИ В ЗАКОНА ЗА СЧЕТОВОДСТВО!!!


Гост

#3

2014-03-18 09:18

Мисля, че и в средите на счетоводителите важи принципа на естествения подбор. Добрите остават на пазара на труда и са търсени, а по слабите счетоводители отпадат. Не се иска дълъг период от време за да се разбере кой е добър и кой симулира познания. Мисля, че една диплома няма да подобри обслужването.

 


Гост

#4

2014-03-18 13:37

Колеги,време е да се отреагира на безкрайните такси за какво ли не-дали един адвокат или лекар,от който зависи живота ни са лицензирани........??!!! Отговаряме на изисквания по закон,слагаме си подписа,носим достатъчно голяма отговорност.....какво още ?!! Стига!!

Гост

#5 Re:

2014-03-18 13:40

#2: -

Дейностите са кухи и са загуба на време и ресурс за нас, но за тези, които го предлагат ще бъде нова възможност за лесно пълнене на касичката. Пак ще има пари под масата за поредната диплома в рамка на стената.

Като знам какви въпроси са ми били задавани от одитор, който трябва да завери верността на отчета...... Беше си чисто обучение на самозванец с име, дипломи и научно звание. Такива като него ще си припишат правото да дават оценки и дипломи, преобладаващо платени.

 

Ина

#6

2014-03-18 15:03

С две ръце подписвам тази петиция, но не съм съгласна да отделям от и без това скромните ми приходи каквато и да е сума за спонсорство.
РАДА

#7

2014-03-20 17:20

ОСТАВЕТЕ НИ НА МИРА

Гост

#8

2014-03-21 21:39

Още един хомот на бизнеса ли ?!
nean

#9

2014-04-30 15:50

Апетитна хапка се оказа Бг. счетито.
Под предлог да го направят "дорест жребец", нищо че е хокан и товарен като "магаре", забол потно чело в калпаво написани закони, правилници за прилагане, и указания за тълкуване, прилича повече на "калпутско муле", мераклии да го яхнат бол. Каквото и да говорят става въпрос за пари, всеки гледа да си напълни бюджета, едни с лицензиране чрез изпити, други чрез регистриране и такси, трети се задоволяват с постъпления от членски внос набрани от задължително членство.
Един много уважаван от мен колега преди време писа по темата "сега работя за 5000 лв. и сам съм си шеф, а те искат да променят закона така, че да работя за тях срещу 500 лв."

Няма по-добър регулатор на труда ни от пазара.
Ако нещо ще се променя, нека се започне с образованието.
Нека бъдещите ни колеги да получат не само нужния ценз на хартия, но и реални знания по специалността.
Нека се тръгне от там, тогава ще повярвам, че някой го е еня за бг. счетито и качеството на труда му.

Гост

#10

2014-12-09 11:40

Одитори одраха кожа на фирми и останаха без работа и сега искат да вземат работа та счетоводни къщи които на пазара от 20-25 години и имат работа и дават работни места на помлади колеги и обучават