Да спасим децата и да им подсигурим правото на нормален живот

родител

#1

2014-01-12 20:55

Тоно така! Да спрем чиновническия произвол срещу децата ни!

Гост

#2 родител

2014-01-12 21:14

ох доживях да се захванем яко с тези еничари извършващи геноцид спрямо децата и родителите на собствения си на род.и държава.

 


Гост

#3

2014-01-12 22:10

МНОГО ДОБРА ИДЕЯ !!!

Гост

#4

2014-01-12 22:43

Корупцията в България по КСУ, ОЗД и лок. полиция е невероятна. Моите три деца ги продадоха за порц. сервиз въпреки куп полиц досиета за дом. насилие. Това е нечувано! Българските съд. решения не се спазват и четат, нито препоръчките на чуждите адвокати и съд. решения от тези две горните институции в гр. Монтана, за което извиках ревизия на ДАЗД от г-н К. Каменов. Те пишат Конструкции на лъжата вместо соц. доклади за дебели пачки от Западняк-баща с полиц. досиета.
Галина Зубарева

#5

2014-01-12 22:46

Прочь нечистые руки от детей!

Гост

#6

2014-01-12 23:05

ЦЯЛОТО "КРИВОСЪДИЕ" Е СХЕМА! ДНЕС ГЛЕДАХ ЗА 14 ГОДИШНОТО ДЕЛО НА ПЪРВА ИНСТАНЦИЯ!!! ЗА УБИЙСТВОТО НА ИЗДАТЕЛЯ НА ПОЕТА ФОТЕВ/ВЕЧНА ИМ ПАМЕТ/ ИВО ПАШАЛИЙСКОИ. АДВОКАТ НА ОПЕЧАЛЕНИТЕ Е ТЕРЗИЙСКИ - БРАТ НА АДВОКАТА АНДРЕЙ ТЕРЗИЙСКИ, КОЙТО МЕ ПРЕДАДЕ И ДЕЛЕШЕ ПАРИТЕ МИ СЪС СЪДИЯТА ЕМИЛ ЖЕЧЕВ! СЛЕД КАТО НЕ МЕ ПОСЛУША ЗА НАСОКАТА НА НАШАТА ЗАЩИТА - ЗАГУБИХМЕ НА ПЪРВА ИНСТАНЦИЯ. КОГАТО ПОИСКА ДА ПОДПИШЕМ ДОГОВОР ЗА ВТОРАТА ИНСТАНЦИЯ - МУ КАЗАХ, ЧЕ НЯМАМ ПОВЕЧЕ ПАРИ/БЯХ ВЕЧЕ ДАЛ НАД 1 200 ЛВ./ И ЕСТЕСТВЕНО "ПРАВОСЪДИЕТО" МЕ НАКАЗА - ПОТВЪРДИ ПРИСЪДАТА, БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ. А ЗНАЕТЕ ЛИ ЗАЩО ГО ПРАВЯТ? - ЗАЩОТО НЯМА НИТО ЕДИН НАБИТ! ЗАЩО, СЛЕД КАТО ТЕ НЕ СПАЗВАТ ЗАКОНА, НИЕ ТРЯБВА ДА ГО СПАЗВАМЕ!?

Гост

#7

2014-01-13 01:06

Аз бих имала само едно искане. Тази институция съвсем да изчезне. Или дейността й да се сведе до спасяване на деца на доказани алкохолици, наркомани, психари или от родители упражняващи системно насилие (бой или друго) над децата си. Такива деца имат нужда да бъдат спасени.

Гост

#8

2014-01-13 06:51

Единствено основната промяна на системата чрез нова конституция и пълна забрана на партиите може да осигури просперитет и бъдеще за страната ни. Няма по добър начин за защита на правата на децата ни,да не говорим че ако не направим тази промяна те все повече ще намаляват.Нека помогнем и на неродените българчета да се родят в България.

Гост

#9

2014-01-13 08:06

neka decata ni jiweqt normalen jiwot !!!!!

Гост

#10

2014-01-13 09:16

За да спасим децата си и да им подсигурим правото на нормален живот, не трябва да бъде приемано последното безумие на кабинета! И без това все повече деца стават престъпници за съжаление, и има все повее случаи на насилие в училищата, а ако това бъде прието ще стане страшно!

Гост

#11

2014-01-13 11:07

Хайде народе,събуди се...

Гост

#12

2014-01-14 04:55

Нямам какво да добавя.

Гост

#13

2014-01-14 05:18

3

Гост

#14

2014-01-16 19:54

Децата са нашето бъдеще, трябва да живеят по- добре.
ЗЕВЗДОМИРА ЖИВКОВА

#15 Re:

2014-01-16 20:07

#14: -

ДА ,ТАКАЕ НО ГО РАЗБИРАМЕ НИЕ.А ВЛАСТ ИМАШИТЕ СИ ЗАТВАРЯТ ОЧИТЕ.ДА И ГИ ОТВОРИМ  КАТО ТЕ НЕ ИСКАТ.

 


Гост

#16

2014-01-18 00:13

Не се извеждат деца от щастливи домове, само за да се "продадат" или институционализират. Ревизия на службите е необходима, но това няма да реши индивидуалните проблеми с бездушните фюрери, които се "грижат" за децата в домовете. Необходим е контрол на домовете и бързо решение на случаите за насилие, смърт и др.
Йордан Тодоров
Авторът на тази петиция

#17 Re:

2014-01-18 07:26

#16: -

За съжаление се извеждат деца и от "щастливи домове", достатъчно е да са икономически затруднени! Факт е, че много деца биват нарочени от социалните служби, стига да са в подходяща възраст, тен на кожата и ..., тогава се търси мотив, а той лесно се открива от въпросните служби и следва процедура. Не е редно да се подхожда към децата като към предмети! Тъй наречените социални служби гледат единствено и само икономическото състояние на родителите, те не изследват генезиса на проблемите на децата, а целта им е единствено да интегрират "проблемите" в съвременното социално общество! Едно дете не е редно да се третира като "прасенце", да се изследва единствено "кочинката му", "коритцето за храна", "мястото му за спане" и "кътчето му за игра", а е нужно да се изследва, мама и тати "прасета", дали имат капацитет да се грижат за малкото "прасенце"! За наше голямо съжаление институциите нямат координация по-между си, да не говорим за координация между институция и НПО (ЦОП) и ..., а това е в ощърб на децата и на техните родители! Именно затова съм си позволил да обрисувам толкова цветущо в петицията проблемите, пред които са изправени децата на България!


Гост

#18

2014-01-18 08:26

Подписах петицията, защото отговаря на препатеното от мен. Само ми се иска да е по-конкретна ако има продължение... сега е поставена по-скоро философски. И още: Конституцията на България се прилага пряко и в нея тези проблеми са решени, просто следва да я прилагаме!
Мира
Гост

#19

2014-01-18 13:56

Заради бездушието, нежеланието и невъзможнотта да си вършат професионално работата и ширещата корупция на всички по веригата много страдаме и ние, родителите, много страдат и децата...
докога? Дано тази петиция да бъде чута и да успее за промени нещата. А хилядите детски усмивки ще потвърдят смисъла на това дело.

Гост

#20

2014-01-18 17:48

трябва да се мисли повече за децата.

Гост

#21

2014-01-19 08:02

Сигурна съм, че не случайно попаднах на този материал!Дори не мога да опиша безумиятa, които лично преживях и тези на които бях свидетел на ниво "СОЦИАЛНА СИСТЕМА".Всъщност няма нищо социално в тази система изградена от недомислия !и абсурди.И това е така защото хората в тази система са лишени от чисто човешки качества като:състрадание, съчувствие, благоразумие, разбиране и т.н нужни за да се подхожда наистина социално!Но една система за да се промени трябва да има воля!От цялото общество... не единствено и само ор тези които са потърпевши.Трябва да сме заедно и обединени в тези битки!Само така ще успеем!

Гост

#22 Re: ДО ГОСТ НОМЕР 21

2014-01-19 08:28

#21: -

НАМЕРЕТЕ МЕ НА ЛИЧНИ .ЗВЕЗДОМИРА ЖИВКОВА.И СКАЙПА МИ Е С ТЕЗИ ИМЕНА.БЛАГОДАРЯ ВИ.

Родител

#23

2014-01-20 17:44

Социалните работници при изготвянето на доклади не носят никаква отговорност за съдържанието им.Няма никакъв контрол на дейността им правят и пишат каквото си искат и никакви проверки не са в състояние на констатират нарушенията им така се попада в един омагьосън кръг от който няма излизане.Съда взима решение на база доклада после социалните се оправдават ,че се съобразяват със съда и потърпевши са децата.
Syvest
Гост

#24 Petitsiq 69223 / Pravata na detsata / Bydeshteto na Bylgariq

2014-01-21 11:37

Podkrepqm tazi petitsiq , tyi kato lichno sym se obedila v tova kolko gi e grija za Agentsia Zakrila Pravata na Deteto, Sotsiqlni Griji koito v nashiq grad dori nqmat psiholog( tova te go tvyrdqt ) . Imam molbi kym tezi slujbi s otgovori koito ne samo che ne otgovarqt na molbite mi .No i me overqvat v neshta koito az znam che ne sa se sluchvali.Zashtoto inache nqmashe da ima nujda da se obryshtam kym tqh.Te me syvetvat da vodq novi dela.Zashto ima reshenie na syda koeto ne se spazva ,i jalbite do prokorora ne vyrshat rabota.No nqkoi grija li go e za psihikata na deteto pri edno takova delo ? To obicha i Mama i Tatko .Trqbva li da izbira edin ot tqh dvamata. Tova


Гост

#25 Re: Petitsiq 69223 / Pravata na detsata / Bydeshteto na Bylgariq

2014-01-21 16:14

#24: Syvest - Petitsiq 69223 / Pravata na detsata / Bydeshteto na Bylgariq

ДА КОМЕНТАТОР ПОД НОМЕР 24.МОЛЯ ВИ,НАМЕРЕТЕ МЕ В ФЕЙСБУК.ЗВЕЗДОМИРА ЖИВКОВА.