ПРОТЕСТНО ПИСМО ДО СВ. СИНОД СРЕЩУ ИГУМЕНА НА БАЧКОВСКИ МАНАСТИР


Гост

#1

2013-11-19 17:42

Работила съм в Бачково в едно заведение в близост до светата обител и ми е до болка познато поведението на дядо Борис просто е възмутително .

Гост

#2

2013-11-19 17:42

За най-голямо съжаление Бачковският манастир вече не е онова съкрално, духовно място, което за съжаление е само в спомените ми. Превърнат е в търговски обект. Лошо впечатление прави грубото държание на обитателите на манастира. Винаги има на кого да се карат, че снимането е забранено или за някоя пропусната друга забрана... За мен най-неприятно е усещането, че в църквата буквално те дебнат и още преди да си оставил запалената си свещичка, преди да си успял да се помолиш, тя вече полита към чувала за претопяване, за да не се губи материалът от нея. Тъжно ми е като ходя там. Лъскавите коли на игумена, паркирани до рушащи се мазилки...

Гост

#3

2013-11-19 20:42

Ако има българи, ще има и България! Какво ще оставим след нас?! Бачковският манастир е след Рилския манастир, но значимостта му не се определя от времето през което е изграден и просъществувал, а какво е допринесъл за издигане и утвърждаване добродетелите наследени от траките!!! Това е приносът, който е значим и остава и след нас дори!!! Запомнете го, за да пребъдем, ЗА ДА НИ ИМА И СЛЕД НАС ДОРИ!!!

Гост

#4

2013-11-19 20:48

Да...днес бях в манастира и ми се скъса душата. Едно свято за мен и фаилията ми място се обезличава. В светия храм не може да се видят така уникалните и ценни стенописи.За съжаление потънали са в черен дим... дори не личи че са там....чернилка беше....изумена съм....

Гост

#5 Re:

2013-11-19 21:00

#2: - Сийка

Аз също не ходя вече в манастира заради това! Когато направих забележка на клисарката да не ми гаси свеща защото не е горяла и 5 секунди тя ми се опули да си гледам работата!!! Сигорно така и е наредено.По добре да дам два лева на някой беден човек отколкото да пълня джоба на някой който се разхожда в лъскави коли!


Гост

#6

2013-11-20 08:55

Може много още да се говори и да се посочват конкретни примери за "обезобразяването" на Бачковската обител.

Гост

#7

2013-11-20 11:18

Последни времена! Всичко е предречено от светите отци. Нужно е да устоим и да не изгубим вярата си.

Гост

#8

2013-11-20 14:40

Мога само да кажа,че най-благоприятно е това положение за Бачковския манастир-оттърва се.Само ,че най вероятно ще сложат някой подобен на него-и пак същата гавра със вярата на хорицата

Гост

#9

2013-11-22 17:07

Познавам лично това същество, което няма нищо общо с Христовата вяра.
То руши светия манастир вече години наред..
инж. Георгиев
Асеновград

Гост

#10

2013-12-04 14:32

Борис е един от изявените църковни мафиоти!!!Как може семеен владика да смее да се кандидатира за митрополит!!!Рускинята му,майка на незаконния му син,живее при него в манастира!!!
Божия съвест

#11 Борис корабовладелеца!!!

2013-12-04 14:37

Може ли Борис да докаже произхода на парите,които е броил за яхтите си!!!Нека приемем 4е първата е купена с пари,спестени от живота му в Русия.но за втората явно много е крал от манастира!!!

Гост

#12

2013-12-05 19:00

време е да се изгонят търговците от храма

Гост

#13

2014-03-31 14:21

Игуменът Борис е позор за Църквата!