За отговорните хора и бездомните кучета

За отговорните хора и бездомните кучета / Съобщения / За отговорните хора и бездомните кучета / Коментари


Гост

#1

2013-10-11 14:14

самите улични кучета представлява опасност за здравето на хората или животните -стига демагогия. не искаме кучета по улиците но и не искаме да ги прибират щото щели да ги убият.
Сис

#2 Re:

2013-10-11 15:58

#1: -

A кой е отговорен за броя безстопанствени животни???

Изумявам се от човешко лицемерие!Та нали всички имаме претенции за това,че сме европейци,че сме интелигентни,всичко знаем и можем.Като е така, ще поемаме колективната отговорност за постъпките на цялото общество и ще му бъдем коректив!



Гост

#3

2013-10-11 19:24

Зоя, поздравявам те за отличната реакция! Аз лично не съм дори и разбрала за подобни обвинения, но не мисля, че са основателни. Все пак изчетох петицията, преди да я подпиша. Не мога да помогна с хартиен носител, но съм помолила всички мои приятели, които обичат животните, да я подпишат! Следя развитието и се надявам да достигнем необходимия брой! Дано се намерят достатъчно човеци!

Гост

#4

2013-10-11 22:00

И какво излиза сега?
По т.1-ва от Петицията : Програма за овладяване на популацията на бездомните кучета има, обаче не функционира, защото някои Институции не си вършат работата.
По т.2-ра : Задължителна кастрация на домашните любимци – няма как да стане. Ще срещне голям отпор, по различни причини. Чунким сега, като чипирането е задължително, та има единна информационна система. Почти на всички изгубени или натирени кучета, не могат да се открият стопаните. Значи отново някои Институции не си вършат работата.
По т.3-та: Зоополицията – няма как да се случи, защото няма средства….пък и не е заложена в нормативните документи.
Е, какво аджеба трябва да подписваме?
И защо да подписваме, вместо да се развикаме, че при един прекрасен Закон, Контролните органи и отговорните Институции не си вършат работата!!!

Зоя Консулова

#5

2013-10-12 07:21

Първо - Национална програма няма.Отделни общини имат.Второ - има информационна система и тя вече работи.Трето - това с средствата е просто оправдание защото се иска само на приказки и се обещава по същият начин.За това,че и сега има изисквания ,но те не се спазват и че КОНТРОЛА хич го няма съм абсолютно съгласна.Смисъла да се подписва е следният - когато е подписано от много хора и внесено по надлежният ред , а не е поискано от шепа хора има съвсем друг ефект.
Мила

#6 петиция

2013-10-12 11:22

Напълно споделям написаното по-горе!От около 35 г.се занимавам с кучета,от около 20 и с кастрация на бездомни животни в квартала ни,а те все прииждат и прииждат.Въпреки това не оставяме нито едно без да положим грижи за него.Апелирам за кастрация от национален мащаб на всички дворни и селски кучета,източник на нови популации.Моите кучета са кастрирани,нека и другите го направят.Много бих искала да има и Зоополиция от съвестни ,обичащи кучетата хора,колкото и
химерно да звучи!Желая успех!

Гост

#7 Re:

2013-10-12 12:17

нямам

#8

2013-10-12 12:19

Никаква опасност не представляват, защото за разлика от такива като вас, неправителствените организации редовно обезпаразитяват тези кучета и ги реваксинират. На вас вероятно ви е трудно да си представите какъв огромен труд е това, но и нямам намерение да ви обяснявам.
нямам

#9 Re:

2013-10-12 12:22

#4: -

Така е и точно затова трябва да ги накараме тези "институции" да работят и да си поемат задълженията.

нямам

#10 Re:

2013-10-12 12:24

#5: Зоя Консулова -

Съгласна! Ако пък си мълчим, общините ще си пълнят джобовете, животните ще страдат и умират и цял свят ще ни се чуди на аборигенството./не че не се чудят вече/

 


Гост

#11

2013-10-13 05:48

Подкрепям изцяло инициативата! Моля, повече хора да го направят!

Гост

#12 Re:

2013-10-13 13:46

#11: -

Много хора не са съгласни да се кастрират домашните кучета, но аз аз стоя твърдо за задължителна кастрация на домашните кучета, а който не иска, си го регистрира като развъдно куче,плаща си данъците и се следи популацията.Точно некастрираните домашни кучета са причина да има толкова бездомни,естествено и това,че общините прибрират парите за кастрация, а не си вършат работата. Аз гледам в къщи две кучета изхвърлени на улицата точно от такива "съвестни" стопани.Надявам се тази петиция да събере достатъчно подписи и да бъде връчена на управляващите.

Anett

#13 За отговорните хора и бездомните кучета

2013-10-14 04:14

Подкрепям изцяло инициативата! Моля, повече хора да го направят!
Ал. Първанов

#14

2013-10-14 07:43

за какви нови средства и зоополиция говорите!? има си общинска охрана в разни форми навсякъде - за 12год разходки на куче НИКОГА не са ми поискали документи, нито проверили чип ! а те така и така си се разхождат из града - нови средства не са им нужни! а какво като собствениците на кучета протестират!? Нека да не е твърде лесно да се притежава куче! - доста хора ги броят за играчка, която с лекота да захвърлят.
Ако няма зоомагазини къде биха се продавали животни?