Да подкрепим онкоболните в България!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да подкрепим онкоболните в България!


Гост

#1

2013-10-01 06:07

No comment!

Гост

#2

2013-10-01 06:54

Трябва да се сложи край на безумието, в собствената си държава човек да няма достойнство. Да моли и проси институциите за живота си, когато милиони роми живеят на гърба на тези, които им плащат заплатите. Живеем абсурден живот за оцеляване без капка достойнство.
Всеки следващ ден в живота ми ме кара да вярвам, че истински човек ще съм само извън пределите на обичаната БЪЛГАРИЯ.
Дианка обичам те и ти желая успех в борбата с вятърните мелници.

Гост

#3

2013-10-01 08:24

Стига Геноцид към Българският Народ и Онкоболните в Частност!!!

Гост

#4

2013-10-01 09:23

Отношението на държавата към здравопазването е позорно. И не говоря за държавата като нещо имагинерно, което не може да се пипне. Държавата сме ние и ние искаме промяна в начина, по който се отнасят с нас в нашите болнични заведения, които се финансират от нашите данъци в нашата държава. Искаме добри специалисти и лесен достъп до здравни услуги.

Гост

#5

2013-10-01 09:41

Всеки има право на живот! Това, което се случва е недопустимо. Бих искала държавата да мисли за гражданите си! Какво - остава да мислим и да се надяваме, че ако се разболеем - то това да бъде от "правилната" болест? Това звучи страшно! И ако е така - горко ни! Осигуряваме се, внасяме си дължимите данъци /иначе автоматично ставаме длъжници/ - и накрая това! Подкрепям тази петиция изцяло! Хората, които се нуждаят от лекарствата са едни от нас!

Гост

#6

2013-10-01 09:42

Защото всеки човек е важен ...

Гост

#7

2013-10-01 10:44

Браво, Диди! Поздравления за куража! Имаш подкрепата на много хора! Успех :)
Вили

#8

2013-10-01 13:50

Ей,чиновници, служители, хора, никога не си мислете:"Това не може да се случи на мен". Няма застраховка "болест". Не е необходимо да се случи на теб, за да можеш да разбереш и съчувстваш на чуждата болка. Всеки може утре да е на мястото на онкоболните. Така че: Бъдете Човеци!

Гост

#9

2013-10-01 18:10

Подкрепям петицията в памет на снаха ми, която днес погребахме.....

Гост

#10

2013-10-01 19:28

Онкоболните заслувават в пъти повече от това, което получаваха до вчера, а те ги обричат на сигурна смърт ... Срам ме е от такива "управници"!

Гост

#11

2013-10-01 20:07

Поредното безобразие на управляващите ни БОКЛУЦИ!!!

Гост

#12

2013-10-01 21:04

Баба ми почина преди години от рак на гърдата, с всичките му екстри - метастази в мозъка и белите дробове. Има безплатни прегледи за установяване на рак на гърдата, но за тези, които са закъснели за тях, какво правим?! Осъзнайте се, продажни задници!

Гост

#13

2013-10-01 21:09

Желая за всички доброто и хората да не са лишени от нужди, защото е грозно. Дано скоро и държавата да почне да мисли така и да ни стане и майка.
кмор

#14 Декриминализация на конопа

2013-10-01 21:59

Правителството трябва незабавно да декриминализира конопа и да го приложи в лечението на онкоболните. Канабиса лекува хиляди заболявания, а е забранен в хуманната и ветеринарната медицина. Може да се използва дори за ваксина. Преди броени дни Министерството на здравеопазването в Канада (Health Canada) стартира проект за $1,3 млрд., който ще осигури качествена медицинска марихуана на 37400 регистрирани до момента нуждаещи се, докато тук здравната каса харчи по 40 милиона на тримесечие за безполезни "лекарства" само за онкоболните.
Никола

#15

2013-10-01 23:18

Призовавам всички засегнати от промените в закона да си потърсят правата в Страсбург. Разбира се, имайки предвид, че за вас парите са на първо място за лечение, ще се радвам ако има адвокатите, които биха го направили безвъзмездно

Гост

#16 Re: Декриминализация на конопа

2013-10-01 23:29

#14: кмор - Декриминализация на конопа

Съгласен съм, но нали знаеш, че докато има петрол, тревата няма да се легализира НАПЪЛНО. За лечебните цели... толкова са глупави нашите държавници, че не ми се мисли.

От конопено масло могат да се произвеждат пластмаси, които за разлика от петролните такива са напълно екологично чисти и не замърсяват природата. Самото конопено олио се разпадат в природата и се превръщат в хумус.

Лека справка, за добавка.


Гост

#17

2013-10-02 08:01

Много се радвам, че мога да подкрепя тази петиция!

Гост

#18

2013-10-02 08:55

Недопустимо е да не се отпускат средства за тази коварна болест. Който не се е сблъсквал с този кошмар не знае за какво става въпрос. Какво е това бездушие? Дано тази петиция получи нужното внимание от отговорните лица.
Светла Вълчева

#19

2013-10-02 09:43

Вижте абсурдните изказвания на един доктор и държавник, член на НС на НЗОК - http://www.monitor.bg/bin/marticle?id=402099
и разгеле последното решение на НЗОК- някакъв сигнал за човечност в тази държава - http://offnews.bg/index.php/248887/diana-borlakova-bezplatnite-lekarstva-za-dva-mesetsa-sa-za-zamazvane-na-ochite

Гост

#20 Да подкрепим онкоболните в България!

2013-10-02 09:50

Ако някой е бил вече на тези конференции за MMS и CDS в София- http://www.mmsbulgaria.com/ , може да сподели впечатления и ако ги е пробвал да сподели резултати, а за незапознатите - това са капки които лекуват рак, малария, видовете хепатити, диабет и др.

Гост

#21 Глупости без край - из пост във фейсбук групата Да подкрепим Диана Борлакова

2013-10-02 12:21


От прес рилийза на НЗОК
“На проведено днес извънредно заседание Надзорният съвет /НС/ на Националната здравноосигурителна каса /НЗОК/ взе решение, с което не възразява Новартис Фарма Сървиз България да осигури напълно лечението с лекарствения продукт Afinitor /Everolimus/ tabl. 10 mg x 30 на нуждаещите се пациенти за м. октомври и м. ноември 2013 г.“
Касата не би могла да възразвява някой да осигури лечението на пациентите. По това дарение касата изобщо не е страна. Дарението само се регистрира в ИАЛ.
Друг прес рилийз на касата пак по повод дарение

„ДО
Г-Н ИВАН ДИМИТРОВ
ФЕДЕРАЦИЯ „БЪЛГАРСКИ ПАЦИЕНТСКИ ФОРУМ”
1000 СОФИЯ
УЛ. „ДЕНКОГЛУ” №15, ВХ.Б, ЕТ.1
ОТНОСНО: Устно намерение за дарение на хардуерна техника от страна на Федерация „Български пациентски форум” на Националната здравноосигурителна каса.
УВАЖАЕМИ Г-Н ДИМИТРОВ,
Във връзка с Ваше намерение, изразено устно в телефонен разговор, да дарите на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) хардуерна техника от името на Федерация „Български пациентски форум”, бих искала да Ви информирам за следното:
Като изразявам благодарност за това намерение, трябва да декларирам своя отказ да приема дарението по няколко причини.
На първо място съгласно чл. 225 от Закона за задълженията и договорите намеренията за дарение следва да бъдат удостоверени в писмена форма с нотариално заверени подписи. До този момент в ЦУ на НЗОК не е получено такова писмено намерение от Ваша страна.
На второ място - Националната здравноосигурителна каса е призвана да защитава правата на здравноосигурените лица. Като се има предвид факта, че пациентските организации – от своя страна, също защитават правата на своите членове – пациентите, институцията не би могла да приеме дарение, което е закупено със средства на пациентски организации.
Законът за задълженията и договорите в чл. 226 е категоричен, че такова дарение е противно на добрите нрави. Вашето желание, изразено устно, да предоставите дарението публично, на пресконференция, също противоречи на горецитирания член на Закона за задълженията и договорите.
С уважение,
УПРАВИТЕЛ НА НАЦИОНАЛНАТА
ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА:
Д-Р РУМЯНА ТОДОРОВА“
Отново доста некадърно от нормативна гледна точка. Чл. 225 не визира намерение за дарение, а самото даряване. И въобще не е задължително да е с нотариално заверени подписи. .Само за дарение на недвижими имоти и коли нотариалната заверка е задължителна.Самото писмо си противоречи . Хем са цитирали чл. 226, хем не са го прочели.Казва, че обещанието за дарение не поражда нищо, а в същото време казват, че намерението за дарение трябва да се подписва при нотариус.

Гост

#22 Интересно

2013-10-02 12:39

На мен здравната каса ми дава безплатно лекарство за 1-2 хиляди лева ,но е безполезно и го хвърлям , а за това нямат пари ...

Гост

#23

2013-10-02 13:03

Нямам думи, с които да изразя възмущението и разочарованието си от отоношението на държава, институции, а понякога и болничен пресонал към онкоболните!

Гост

#24

2013-10-02 14:07

За съжаление не вярвам,че ще има някакви последствия.Просто никой от националните предатели в НС и МС няма да й обърне внимание.

Гост

#25

2013-10-02 14:22

Я виж ти?!!! .. "Чл. 86. (1) Като пациент всеки има право на: .... 11. достъп до модерни методи на лечение" - това за България ли се отнася?!!!