Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

#76 Re: Re: a

2013-09-23 12:45

#69: - Re: a

Казвай,какво те тревожи-нормалнико?


Гост

#77 Re: Re: ha

2013-09-23 12:46

#67: Любо - Re: ha

Slusham vasha svetlost

Cvetana

#78 Re: Искам да знам кои са биологичните ми родители!

2013-09-23 12:48

Сам

#79 Твърдо за отпадане на ТАЙНАТА

2013-10-06 21:18

Крайно време е да се предостави право на осиновените да узнаят своя ПРОИЗХОД!

Гост

#80

2013-10-08 17:43

iskam da se promeni tozi zakon
poneje i az tirsq moqta sestra BLIZNA4KA

Гост

#81

2013-10-09 02:50

"poneje i az tirsq moqta sestra BLIZNA4KA'

Da se razdelyat bliznazi e golyam gryah:((( Nyakoi shte bade nakazan mnogo losho((( Dano da namerite sestra si, jelame ot sarze yspeh na vas i na vsichki, koito tarsyat,.... to i nie tarsim:(((

Гост

#82

2013-10-10 18:53

Крайно време е да бъде променен този чл.105-много хора ще бъдат щастливи да намерят своите близки!!!Подкрепям петицията с цялото си сърце!

Гост

#83

2013-10-17 18:13

Аз съм осиновена и искам "тайната" около моето осиновяване да бъде разкрита , за да не се спекулира с нея от хора , които злоупотребяват с това.

Гост

#84

2013-10-23 21:18

Искам промяна в закона за осиновяването и по-скоро тайната!Искам да знам кои са истинските ми баба и дядо....!

Гост

#85

2013-10-25 13:19

Всеки трябва да има право да знае кой е и от къде е.

Гост

#86

2013-11-14 08:27

Mislia che tazi peticia e nechto mnogo cenno za hora kato mene.zachtoto taka ako tia uspee da promeni chlen105,vsichki nie koito sme osinoveni chte poluchim pravoto na otgovor-koi sme....koi sa kruvnite ni rodnini....i niama vseki den da se pitame zachto durjavata ni otnema pravoto da znaeme istinata.

Гост

#87

2013-12-15 13:02

azsa6to sam osinovena i iskam da znaq korena si
хедър

#88 Re: много хора ще бъдат щастливи да намерят своите близки

2013-12-18 17:17

#82: -

Какво означава "да намериш своите близки", не са ли хората,  които са те отгледали, не са ли тези хората, които те обичат, защо искате да ровите, имате ли някаква представа вашите родители- осиновители през какво са минали, за да ви вземат от гадните домове и да ви предоставят нормален живот. Какво означава да търсите оправдания, на биологичния си родител, всеки, който има желание да отгледа рожбата си, ще намери сили и средства, защо искате да причинявате на тези хора/осиновителите/ ви и на вас самите си толкова болка. Вие да не сте някакви животни, които са нежелани, но домашният любимец ги е родил и трябва да бъдат захвърлени. Погледнете, че дори и най-жестоките животни в природата не изоставят своите малки, докато те сами не започнат да се грижат за себе си, защо трябва да опрощавате такъв грях на биологичния ви родител или както казвате на вашата родна майка и да наранявате тези, които ви обичат. Не се превръщайте в огледало на своите биологични родители.


Гост

#89

2013-12-18 18:36

Има случаи, където майката е малолетна 15 или 16 год и по много причини не може да задържи детето си, въпреки огромното си желание...Знам подобен случай, след една година 17 год девойка се омъжи за бащата на детето си, който беше 18 год. Започнаха да търсят малката си дъщеричка, плод на малдежката им любов, търсенето беше до фанатизъм, стигнаха чак до министри, обиколиха много инстанции, но Уви не получиха обратно скъпата си рожба, която поради глупост, страх, липса на поддръжка бяха дали за осиновяване:((( Минаха години, семейството беше заедно, родиха си още 2 деца, но болката за първата рожба изглежда беше жива.. Срещнах ги нъаколко пъти с двете им прекрасни деца, бяха добре и щастливи, но в очите и на двамата имаше скрита тъга...Наказани бяха жестоко за глупавата грешка на младостта или ''детството''. Този случай стана в началото на 70-те, в София, родителите са средни на ръст, тъмни очи, бащата леко мургав:))) Не знаем дали имат инфо от даденото си момиче, дали са го намерили, но знаем, че едно момиче е обичано и търсено от своите родители;)))) Не всичко в живота е толкова просто и еднозначно и когато семейството, което е осиновило това дете е разбрало, че детето е търсено от биологичните си родители е трябвало да го върнат...

Гост

#90

2014-01-13 22:13

Подкрепям петицията защото аз съм едно осиновено пораснало дете, което вече няма нито един близък и благодарение на "тайната на осиновяването" нямам право да познавам близначката си. От мои роднини знам, че съм близнак и имам още брат и сестра или две сестри не знам точно. Сега съм на 40 г. и нямам никаква информация за тях. Силно се надявам някой ден да се видим!

Гост

#91

2014-01-19 18:14

Az s6sho mislj kato pove4eto osinoveni deca,sled kato ve4e sme dostat64no porasnali i iskame da razberem njkakva informacia za biologi4nite ni roditeli ne bi trjbvalo da ni otrjzvat.Trjbva da promenjt zakona .
Цветелина Русе

#92 Re:

2014-03-15 06:08

#89: -

Може ли малко по-вече информация за рожденната дата на момичето, в кой родилен дом е родено и други неща, каквото знаете. Може и тя, вече пораснала да ги търси. cvetelina220771@abv.bg


Гост

#93

2014-03-15 17:40

Уважаема Цветелина, ще Ви отговоря чрез емайл и ще опиша всичко каквото знам. Надявам се все нещо да е от полза:))

Гост

#94

2014-03-19 07:20

Tryabva da se promeni zakona za osinovyavane.Pone sled 18-tata godina da imash pravo da znaesh koi sa ti biologi4nite roditeli.

Гост

#95

2014-03-19 08:24

tazi taina sazdava mnogo zatrudnenia na osinovenite ,imam v predvid nasledstvenite zaboljavania

Гост

#96

2014-03-19 18:49

На 40 години съм и съм осиновена. Приемния ми баща почина преди 6 месеца и мога и днес да кажа, че това е най-добрия баща , който бих могла да имам. Приемната ми майка е още жива. Това са моите родители! Другите- те са решили да сложат край на каквито и да било отношения помежду ни ,взели са своето решение относно мен, ако те искат да ме търсят добре, ако ли пък не- техен си проблем!

Гост

#97 Re: Re: Подписах се, но

2014-03-26 20:29

#19: Диана - Re: Подписах се, но

Да,съгласна съм с Вас.Аз имам син който много обичам и искам да знае произхода си,но не смея да говоря с него за това-страх ме е как ще реагира,но много искам да се запознаем с тази жена и той да и прости,а тя да види какво красиво и умно дете е родила:) а аз ще я прегърна и ще и благодаря!!!!


Гост

#98

2014-03-27 15:52

''Да,съгласна съм с Вас.Аз имам син който много обичам и искам да знае произхода си,но не смея да говоря с него за това-страх ме е как ще реагира,но много искам да се запознаем с тази жена и той да и прости,а тя да види какво красиво и умно дете е родила:) а аз ще я прегърна и ще и благодаря!!!!''

Уважаема госпожо, няма нужда да се страхувате, защото, ако детето е умно и Ви обича то при всички обстоятелства ще продължава да ви обича и цени. Моя леля е отгледа две 'чужди'деца като свои, бяха на съпруга й от първия брак. Майката ги беше изоставила след развода, били са 3 и 7 год. Когато биологичната майка се появява след 10 год, да донесе подаръци и види децата си... Момичето просто отказва да в приеме с думите - 'Ти 10 год не се сети за мен, другата жена ме гледаще и беше до мен в трудни минути, ти не си ми майка, тя ми е майка (и посочила леля)'. Леля, добра жена, я моли да говори с биологичната си майка, все пак майка, но братовчедка ми абсолютно отказва... Така че, е добре човек да знае корените си.. А и ако другата биологична майка се окаже свестна, просто обстоятелствата, възраст, материално положение и др. са я Принудили да се раздели с рожбата си, тогава какво по-голямо щастие от това да имаш две любящи майки:)))) и по-голямо семейство, с евентуално още братя и сестри:)))

От сърце Ви желая Успех, също така здраве, щастие, и сбъдване на всички Ваши мечти:))!!!

Гост

#99

2014-04-07 02:21

Neka horata da znayat korenite si... Chovek vednaj se rajda.

Гост

#100

2014-04-08 11:22

Да се промени този дискриминиращ закон.