Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

#51

2013-08-07 10:03

До кога това,че си създал живот ще се смята за нещо грозно за да трябва да се пази в тайна?
Изтръгни ми живота

#52 Искам да знам кои са биологичните ми родители!

2013-08-07 17:20

До тези, които са израснали в биологичните си семейства:

Сигурна съм, че вие, когато сте били малки сте питали вашите родители и те са ви разказвали не веднъж подробностите за появането ви на този свят. На нас осиновените, обаче, кой ще ни разкаже? С какво сме заслужили, че да ни бъде забранено нещо толкова човешко и естествено- да знаем кой е биологичният ни произход?
Замислете се вие, които познавате жената и мъжа (или поне един от двамата), които са ви създали, как бихте живели вие, ако всеки ден трябваше да си задавате долуизброените въпроси - на които един осиновен човек не може да получи отговор, заради все още съществуващите членове като 105 от СК :

Коя е родната ми майка? Кой е биологичният ми баща? Той ли е изчезнал от живота и когато е разбрал, че ще има дете или до ден днешен НЕ ЗНАЕ ЗА МОЕТО СЪЩЕСТВУВАНЕ?
Защо жената, която ме е родила е подписала на времето, че се отказва от мен и че ме дава за осиновяване? КАКВА Е БИЛА ПРИЧИНАТА? Била е ученичка или е била студентка и не е искала да си прекъсва образoвнието? Била е безотговорна и неузряла, и не е осъзнавала важността на едно дете? Била е пруститука? Циганка? Или лекарите и са я убедили тогава, че тя- самотна млада майка не е способна да отгледа детето щастливо (което тогаващното общество ще нарича “копеле” !) и че има много бездетни двойки, чакащи да осиновят едно бебе?
Изоставила ли е и други деца- мои кръвни брат и сестра?
Къде съм родена? В кой град? В коя болница? На коя дата? В колко часа? Колко грама съм тежала? Как е протекло раждането ми? Имало ли е усложнения? Какво е било то - седалищно или с цезарово сечение? В кой месец от бременността съм се родила- в деветия или съм била седмаче?
Защо “госпожа Х” е избрала да ме роди и просто не е абортирала? Била съм плод на една случайна нoщ или биологичните ми родители са се обичали? Защо навремето биологичните ми баба и дядо са позволили внучкатa им да бъде дадена за осиновявяне? Били ли са съгласни или те самите ли са подтикнали майка ми да ме остави, за да избегнат ужасния срам за тогаващното време- дъщеря им да забременее без да е омъжена?
Съжалява ли днес, жената, която ме е родила, че ме е изоставила или не cъжалява? Тежи ли и на съвестта или просто няма такава? Моли ли се никога да не я потърся или напротив, иска да знае дали съм жива и здрава, иска да ме види, да ме прегърне и да ми поиска прошка?
Чия кръвна група нося? На кого приличам физически- на майка си или на баща си? Чии характер съм наследила? Какви болести съм наследила?
Имам ли биологични братя и сестри? Колко са големи? Ще се зарадват ли да научат за мен?
КАК ДА УЗНАЯ РОДОВАТА СИ ИСТОРИЯ, СЛЕД КАТО ТОЗИ ЗАКОСТЕНЯЛ БЪЛГАРСКИ ЗАКОН МИ ОТНЕМА ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ПОЗНАВАМ КОРЕНИТЕ СИ?
АКО МОЖЕТЕ ДА СТЕ СЪПРИЧАСТНИ, МОЛЯ ПОДПИШЕТЕ И СПОДЕЛЕТЕ ТАЗИ ПЕТИЦИЯ!!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО НИ РАЗБИРАТ И ПОДКРЕПЯТ!

Гост

#53 Re: Re: Re: Подписах се, но

2013-08-07 18:30

#20: Йосифова - Re: Re: Подписах се, но

А това което е написала Диана прочетохте ли го г-жа Йосифова?????.... Наложи се да го копирам за да ви го поставя тук,че може на вашият компютър да ви показва на половина коментарите....или да ги четете по друг обратен на написаното начин... Ето това е написала жената: "Аз познавам такава жена, тя търси сина си от 30 години, какво ли не е направила и до къде ли не е стигнала, за да го намери, и винаги всички нови пътища и пътеки, които е откривала са свършвали в някоя бумага или нещо друго"....


Гост

#54

2013-08-09 09:04

"Tainata na osinovyavaneto" e edna totalitaristichnakonspiraciya!Tova e diskriminacionen akt ,s koito se pozvolyava otdelyaneto na chast ot obshtestvoto,da sashtestvuvat v edna darjavo s ogranichen statut!Kak da se chuvstvat tezi hora?...Kato pridatak kam naroda si,koto breme za darjavata si,koto prestapnik pred konstituciyata si ili po pravilno e ,che darjavata e globalen sram za sveta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Мери

#55 Re: ha

2013-08-13 21:15

#21: haha - ha

Ха ха ха! Жалко е,  че Вие като грамотен човек, пишете на латиница....( за грамотността няма да повдигаме въпрос)... По-жалкото е, че след като не сте усетили болката на  тези хора, изказвате мнение... Ако сте толкова "грамотен", защо не напишете една законосъобразна петиция и да им помогнете... Можете ли? Хайде, помогнете им! Щом сте си "позволили" да прочетете петицията, предполагам, че по някаква причина сте стигнали до нея... След като се наплачете от смях, може би ще покажете на какво сте способни Вие.

Мери

#56 Re: Искам да знам кои са биологичните ми родители!

2013-08-13 21:41

#52: Изтръгни ми живота - Искам да знам кои са биологичните ми родители!

Прочитайки и това...., немога да да не подпиша петицията....Не съм осиновена, но съпругът ми е осиновен и въпреки, че той не се интересува от биологичните си родители, защото обожява починалия си баща, обича майка си, независимо от това,че не се разбират..., аз мисля, че е важно да знам кои са те...Ние нямаме деца..., ами ако имаме кръвна връзка....

,,,

#57 Re:

2013-08-14 20:37

#12: maia -

МНОГОО ВЯРНО...

Дди
Гост

#58

2013-08-18 14:21

Всеки човек има право да знае своя произход! Нецивилизовано, недемократично и дискриминационно е схващането, че трябва да има някаква си тайна на осиновяването, защото това било в интерес на осиновеното дете !!! НИЩО ПОДОБНО,...истината винаги, по един или друг начин, излиза наяве ! И донася много страдания на осиновения ...

vania

#59 tarsia biologi4nata si maika

2013-08-18 19:16

rodena sam v sofia 23.09.1974 kazvam se ivanka nikolova piheva maika mi bila bremenna v bolnizata kogato se zapoznala s jenata kogiato me osinovila zapoznali se i me dala na dimitrina par4ina.niadiavam se da moga da gia otkria jenata kogiato me e rodila

Гост

#60

2013-08-20 18:01

Всеки човек има право да знае своя произход ! Иначе е като дърво без корен ...
Анди

#61 Тази дискриминационна законова забрана е несъвместима с Конституцията

2013-08-25 06:44

Според мен подобна законова забрана за пълнолетни и пълноправни граждани да узнаят всички обстоятелства около техния произход е дискриминационна и в пълно противоречие с Конституцията ни.

Може би най-добре е да се настоява нашият президент да постави пред Конституционния съд въпроса за отменянето на тази законова забрана като противоречаща на Конституцията.

Гост

#62

2013-08-25 11:30

Nadiavam se da otpadne tazi zabrana,zashtoto vseki chovek ima pravo da znae istinata za proizhoda si,vseki ima pravo na lichen izbor i nikoi niama pravo da gi deli ot obshtestvoto!!!
Валя

#63 Re:

2013-08-28 08:45

#2: -

Дано успееш аз не успях!

Валя

#64 Re: Искам да знам кои са биологичните ми родители!

2013-08-28 08:49

#52: Изтръгни ми живота - Искам да знам кои са биологичните ми родители!

Предполагам че много като мен и теб се чувстват така поне аз го изживях/изживявам/ по същия начин!

Валя

#65 Re: Re: Re: Re: Подписах се, но

2013-08-28 08:52

#53: - Re: Re: Re: Подписах се, но

За съжаление при повечето е така!

Валя

#66 Re:

2013-08-28 08:54

#58: Дди -

Много вярно!

Любо

#67 Re: ha

2013-09-03 06:26

#21: haha - ha

Кой пък точно пише за грамотност... научи се първо да пишеш на български. Смешник.


Гост

#68

2013-09-12 22:01

Време е всеки да открие истината за себе си,да открие корените си!

Гост

#69 Re: a

2013-09-18 11:32

#10: коцата - a 

 nenormalnik


Гост

#70

2013-09-19 11:13

Твърдо ЗА Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“, ние сме живи същества и имаме право да си знаем биологичните родители, стига робско мислене и предразсъдъци!

Гост

#71

2013-09-19 18:51

Дано успеете
SMYLLE

#72

2013-09-19 19:49

ISKRENNO SE NADIAVAM ZA PROMIANI !!!

Гост

#73

2013-09-20 06:53

Всеки има право да знае произхода си и кои са роделите му!
ISTINA

#74 Istinata:)))

2013-09-22 17:06

Podpisahme petiziata i az lichno dosta si poplakah, cheteiki nyakoi ot komentarite;((( Az sam imala shtastieto da bada rodena v hybavo semeistvo i da si znaya korenite,(Blagodarya na BOG), no moyat sapryg e osinoven zaedno s (oshte 2 deza) predi mnogo godini, no chak sega razbra, che semeistvoto my/bratyata my ne sa kravni rodnini. Nie iskame da znaem korenite my, koi sa bili maika my, bashta my, kade e roden i koga:) Ponyakoga pri tezi osinovyavaniya se smenyat ne samo imenata, no i rojdenata data i godina;(((

Osinovyavaneto e dobro delo, no idva vreme kogato chovek iska da naychi poveche za istinskite si koreni, nezavisimo kakvi:)) Silno se nadyavam moyat lobim sapryg da razbere i to skoro, istinskite si koreni, pomagam s kakvoto moga v tozi 'prozes/tarseneto;))) Jelaem Yspeh na petiziata i na vsichki, koito iskat da znayat istinata za tehnia koren!!!

Гост

#75 Re: Re: ha

2013-09-23 12:44

#55: Мери - Re: ha

ne az vreme za gluposti ne gubia