Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“

абсолютно приемам вашата идея

#226 Re: Твърдо за отпадане на ТАЙНАТА

2015-09-20 20:51


Гост

#227

2015-09-21 04:51

Кога ще се появи закона, който ще позволява хората да получат много по-лесно инфо за произхода си? Четохме, че от министерството са го обещали за края на годината;))) Някой да знае повече за закона???


Гост

#228

2015-09-22 11:56

I nie chakame novini. Ne moje da se gavryayat s nas i osinovitelkata na moya sapryg da my kazva polvinchati neshta i da my se podigrava. Napr. - majka ti beshe 14 god kogato te rodi i pochina, bashta ti beshe, polzva obidni pryakori:( no bez konkretni imena..Palna podigravka i tova zakona i obshtestvoto tarpi i pozvolyava...sramota


Гост

#229

2015-11-21 20:29

Аз съм осиновена и ми казаха на 49год. Родителите ми - осиновители бяха починали.Имам и сестра с 3,5год. по - голяма, също осиновена. Не мога да я намеря вече 8год.

Гост

#230

2015-11-22 00:22

какво става със закона за осиновяване. Една министърка каза, преди няколко месеца, че ще има нов закон в края на 2015 год, който да помага на хората, които желаят, по-лесно и бързо да намират биологичните си родители и да разберат т.нар. 'тайна на осиновяване'- защо, ка,к кога и пр. Чакаме закона, времето наближава- края на 2015 е почти тук.


Гост

#231

2015-11-23 18:07

I moeto semejstvo chaka tozi zakon. Dano da e po-skoro. Kakva vandalshtina- 21 vek e i da ne mojesh da razberesh koj ti e biologichniia sazdatel..kakvo tolkova se kriqat??


Гост

#232

2015-11-25 21:49

Za6toto tezi xora zasluzavat da znaiat korenite si

Гост

#233

2015-12-01 17:01

Vseki triabva Da znae prouzxoda SI I e negov lichen izbor Da se chuvstva kakto se polaga!!!
Детелина

#234

2015-12-17 12:30

Предложение: Да се преустанови практиката на осиновяване! Всяка една родила жена, да бъде задължена да отгледа и възпита детето си. Изключения: психично болни, но родили здрави деца. Самотните майки да бъдат подпомагани от държавата. Да се популяризира практиката за отглеждане на деца в приемни семейства, в случаи когато за майките и невъзможно да се справят сами / При болест или друга сериозна причина/.


Гост

#235

2015-12-17 19:39

'

 

''Предложение: Да се преустанови практиката на осиновяване! Всяка една родила жена, да бъде задължена да отгледа и възпита детето си. Изключения: психично болни, но родили здрави деца. Самотните майки да бъдат подпомагани от държавата. Да се популяризира практиката за отглеждане на деца в приемни семейства, в случаи когато за майките и невъзможно да се справят сами / При болест или друга сериозна причина/''

Съгласна с предложението. Стига вече с повърхностното отношение на хората към собствените им деца. Когато знаеш, че ако забременееш си задължен/а да вземеш детето си по закон, ще бъдеш много по-внимателен при сексуалните си отношения. Родителите на малолетните родилки също ще имат по-голяма отговорност.  Не само майката, но и бащата трябва да се държат еднакво отговорни пред закона. При болест, смърт детето ще се гледа от приемни родители, но ЩЕ ЗНАЕ ИСТИНСКИТЕ СИ РОДИТЕЛИ. Проблема за т.нар. незаконни деца е много сериозен, но интересно защо в обществото се прави НИЩО по неговото решаване...

 

.

 


Гост

#236

2015-12-18 22:58

какво става със закона за по-лесно откриване на биологичните родители? Кога ще влезе в сила?


Гост

#237

2016-01-05 22:56

Nadqvam se opravnitsite ni veche seriozno da poglednat na tazi petitsiq imame pravo da znaem ,po vreme na usinovqvaneto sme nqmali pravo na glas no sega mojem i ako trqbva da kreshtim za da ni chuqt sam saglasna

Гост

#238

2016-01-06 01:25

И ние със съпруга чакаме вече толкова време..какво става.


Гост

#239

2016-01-13 20:59

Имаме право да знаем истината !!!

Гост

#240

2016-02-02 15:49

moliavi i nie sme xora neiskame da sme kato izgubeni :( moliavi...


Гост

#241

2016-02-02 17:55

Истината! Чакаме!


Гост

#242

2016-02-04 22:41

''Истината! Чакаме!'' :)


Гост

#243

2016-02-09 12:01

Подписах тази петиция, защото всеки има правото да знае, кои са биологичните му родители

Гост

#244

2016-02-09 15:09

Това министерство/правителство пак ли излъга? Лятото казваха, че  още от началото на 2016 ще сме можели да ползваме нов закон, който да улесни даването на информация за биологичните родители на тези, които са осиновени и искат да знаят истината. Какво стана???


Гост

#245

2016-02-18 18:46

Не желая да съм жертва на геноцида спрямо осиновените и техните наследници, който държавата легално упражнява върху тях. Имам три дъщери от един брак. Две от тях прекараха предраковата дисплазия на маточната шийка, едната на 17, другата на 19. Аз не съм боледувала от това. Мнението на лекарите е категорично - ген. В семейството на баща им няма случаи на това заболяване.
Средната ми дъщеря е с дигноза "Нетипична мултипленна склероза", поставена след пристъп на 19 годишна възраст. При баща и отново няма такова заболяване в рода му. Аз самата съм хипертоник от 10 годишна възраст. Явно проблемът е в мен. Има начини да се превантират заболяванията, но първо трябва да знаем, че ги носим. А държавата ми отне тази възможност. Омръзна ми да плащам заради нечия грешка. За да сме спокойни всяко от децата ми трябва да си прави ДНК текст за родство с бъдещия си съпруг - ами ако са роднини? Децата им " изроди" държавата ли ще ги гледа после?
Не е нормално да не мога да получа най-естествената лична информация - кога съм родена. Не държа да познавам БР, искам информация. Нека Агенцията по осиновяванията да стане медиатор при желание от страна на осиновен и тя да събере необходимата информация, така няма да се засягат интересите на "сгрешилите" БР, особено що се отнася до здравен статус и фамилна обремененост. А и надали някой осиновен ще иска да се запознава с "родител", който смята изоставянето на детето си за " грешка", която може и трябва да бъде игнорирана. Достъпът до лична информация не може да бъде обект на дискусия, това е право, гарантирано от Конституцията. Съжалявам, че нямам средства да съдя държавата за геноцид и дискриминация.

Гост

#246

2016-02-18 19:03

''Достъпът до лична информация не може да бъде обект на дискусия, това е право, гарантирано от Конституцията. Съжалявам, че нямам средства да съдя държавата за геноцид и дискриминация.'' Абсолютно верно. Моят съпруг по най-голяма вероятност, е осиновен, но осиновителката не иска да каже нищо конкретно за произхода му освен някакви унизителни оскърбителни лъжи. Даже казва, че тя му била истинската майка, но в същото време упорито отказва какъвто и да било ДНК тест..До кога ще сме жертва на подигравки и грубости от страна на осиновителите? Разбира се и тези, които са си дали децата за осиновяване не са за уважение, макар че има случаи, когато биологичната майка не иска да си даде детето, но понеже е 15-17 год й се взима почти насила от възрастните:( или случаи на смърт при раждане..

Кой ще ни защити. Моят съпруг е вече към  50-год и на тази възраст започват различни заболявания. Когато отива на лекар, първото нещо, което лекаря пита е има ли някой в рода, страдащ от подобни оплаквания.. какво казваме и как се предпазваме от усложнения и евентуално по-страшен изход на заболяването?  За да направим 1, 2 човека щастливи, ние подлагаме на тормоз много повече, а може и на преждевременна смърт:( Какво се прави в този случай???

АПФ

#247 Re: Re: много хора ще бъдат щастливи да намерят своите близки

2016-02-18 20:36

#88: хедър - Re: много хора ще бъдат щастливи да намерят своите близки 

 Някои хора не си дават сметка,че преди години раждането на извън брачно дете се третираше доста брутално. Давате ли си сметка, че жена, която е била принудена да се откаже от детето си може в днешни дни да е самотна и да има нужда от помощ. Защо да не се даде шанс на такива хора ?Осиновеният има право да реши дали дължи нещо на човек, който му е дарил живот. Това не означава, че осинояителя задължително трябва да е наранен. Едното няма общо сдругото. Човешките съдби са различни. Не бъдете праволинейни!


Гост

#248

2016-02-19 15:14

Интересно, кой има нужда от тази т.нар. Тайна??? Разни тайни и секрети не са  хубаво нещо и говорят за нередовности, престъпления, кражби и пр. престъпления. Какво тук е престъпното??? Мерси предварително за пояснението:)


Гост

#249

2016-02-25 15:39

Защото съм осиновена и бих искала да имам право да разбера какви са корените ми.

Гост

#250

2016-03-02 17:10

И аз съм осиновена. Искам да знам произхода си.