Промяна на чл105 от СК и отпадане на “тайната на осиновяването“


Гост

#26 Re: Re: Re: Подписах се, но

2013-07-08 11:05

#20: Йосифова - Re: Re: Подписах се, но

Po princip turseneto na ostaveno ot teb dete moje da ti kostva 10 godini v zatvora


Гост

#27

2013-07-09 19:41

NAPILNO PODKREPYAM PETITSIYATA!

Гост

#28

2013-07-09 19:44

Всеки човек има право да знае своя произход.

Гост

#29

2013-07-10 17:47

Нека съществува в правния мир възможност и всеки да има право сам да реши желае ли да узнае истината за биологиочните си родители.

Гост

#30

2013-07-11 15:00

дано се промени този закон...осиновените не са неблагодарни просто искат да съберат пъзела наречен живот разпръснат не по тяхна вина.
Goranova

#31 Re: Подписах се, но

2013-07-16 11:45

#16: Йосифова - Подписах се, но

Y Vie ot kade ste sigurna, 4e tezi mayki ne tarsyat dezata si? No kogo tarsyat? Tarsyat deteto s imeto, koeto te sa dali y istinskata data na ragdane, koito ve4e ne sa6testvuvat, za6toto sa smeneni!!!!!!  Taka, 4e, predi da komentirate ne6to, pomislete parvo dobre kakvo govorite, za6toto ne ste sigurna y samo po dogadki, ne moge da pravite zaklu4eniya!!!!!

Goranova

#32 Re: Re: Re: Re: Подписах се, но

2013-07-16 11:48

#26: - Re: Re: Re: Подписах се, но

tova ve4e e otdelno ne6to, ne govorihme za tova! Vie kazahte, 4e te ne tarsyat! Koeto ne e vyarno!

Goranova

#33 Re: Re: Re: Подписах се, но

2013-07-16 12:00

#20: Йосифова - Re: Re: Подписах се, но

Yosifova, kakto Vi kazah, za6to mislite, 4e tya ne pravi opit y osven tova - ne opitva, TARSI!!!!  NE MOGE DA GOVORITE PRAZNI PRIKAZKI BEZ DA ZNAETE!


Гост

#34 Re:

2013-07-17 20:55

#3: -

TO4NO. KRATKO. QSNO.

NAISTINA E TAKA

Гост

#35 Дано хора успеете да узнаете това, което ние знаем за себе си от деца!

2013-07-17 20:58

Не съм осиновена и нямам и понятие от право и закони. Нямам знания относно осиновяването, осиновените, биологични родители и т.н Вчера попаднах на вашата петиция – и не я подписах. Прочетох всички коментари, също така отворих линковете от петицията- четох много и не се върнах да подпиша петицията, но цяла вечер мислих. Легнах си и се замислих...моята пра баба почина на 98 год. Когато бях дете тя ме гледаше от време на време,тя обичаше да бродира. Беше дебела и трудно подвижна. Имаше проблеми с краката от обездвижване и в последствие помня, че не виждаше , за да си бродира чаршафите. Беше здрава почина от старост, не пиеше никакви лекарства. Моята баба от страна на майка ми е пълничка и тя има проблем с краката /разширени вени/ има проблем със сърцето и пие куп хапчета. Майка ми е асматичка винаги е била с ниско кръвно , а сега е с високо и пие хапчета. Има проблем с краката и бъбреците . Напълня след критическата и отказването на цигарите. Другата ми баба е 87г подвижна , още ходи на лозе и копае. Ходи на пазара и продава неща произведени от самата нея. Добре е жената – е , да последните 2 или 3 години се уморявала казва, но не го показва. Има шипове . Баща ми е с високо кръвно налягане и няколко пъти през живота си е имал сериозни проблеми със сърцето . Той е дребничък и слаб. Приличам на 100% на него- във всичко. Приличам и по лошия му харктер и по телосложение. Когато напълнея зная , че не е от годините ми, а е от храната. Снощи си мислих тези неща и други подобни. Като мислих за всичките си баби и дядовци които не ви споменах се почувствах някак си на мястото- точно там където ми е мястото. Правейки анализ на фамилията си знаех вече много и за себе си. Това ме накара да се замисля ...ами някой ако изтрие тази информация от главата ми за ден дори..коя ще съм аз? На кого ще съм дете? От кого ще съм зачената и родена? На кого приличам? От какво да се пазя /като болести/? И се почувствах някак си без нищо под краката си..все едно си в самолет и няма нищо под теб. Помислих си, че за мои съседи зная не малко например, но мога ли тази информация , която имам за тях да си представя за ден поне, че се отнася за мен? – не разбира се! Как да се почувствам част от нещо от което не съм? Помислих си, как може държавата да причинява такова нещо с толкова хора? Как може ние като общество да сме напълно незаинтересовани от проблемите на хората , с които ние не сме се сблъскали? Как може ние общество да си затваряме очите и ушите и да си продължаваме по пътя и да си мислим , че живеем достоен живот, след като не сме достойни? Всичко това го мислих снощи и днес станах и подписах вашата петиция и я споделих с всички мои приятели. Дано хора успеете да научите за себе си всичко което ние знаем от деца и не сме се замисляли НИКОГА!
лбс

#36 Баща

2013-07-20 04:57

#3: -

Тук искам да добавя и темата за бащата. Човек има право да познава и своя баща. И ОЩЕ: често този баща изобщо не е бил питан от майката, когато е оставяла детето за осиновяване. Често той самият не би се съгласил това да се случи.


Гост

#37

2013-07-20 10:01

позволете на децата да знаят своите корени
петя

#38 член 105

2013-07-20 10:03

дайте на децата информация за техните корени

Гост

#39 Re: a

2013-07-20 16:47

vazmutena

#40

2013-07-21 10:35

Iskam da se poznavam,ne mi otkazvaite tova pravo!

Гост

#41

2013-07-21 16:40

Нека най-после започнем да градим една нормална България и едни закони, които да са в помощ и да служат на всички!
Д.Цачев

#42 чл.105 от СК е дискриминационен

2013-07-21 16:59

Член 105 от СК е дискриминационен.Той дава право на жената която ме е изхвърлила да решава целия ми живот.А на мен какво дава?!Аз автоматично получавам правото да се чудя какви са наследствените ми болести,дали няма да се оженя за сестра си или първа братовчедка!Също така получавам правото да бъда обиждан и сочен с пръст от обществото!А жената на която закона веднъж е дал правото да се отърве от мен и така да поправи грешката,после и дава право тя да запази анонимност а на мен да казват копеле,безродник и т.н. Господа премахнете чл.105 от СК,ако не го направите ще сме принудени да стигнем до Страсбург и Европейския съд!
Йорданова

#43 Re: Дано хора успеете да узнаете това, което ние знаем за себе си от деца!

2013-07-21 17:26

#35: Гост - Дано хора успеете да узнаете това, което ние знаем за себе си от деца!

Аз, като осиновена, Ви благодаря от сърце за тези думи.Никога досега не съм виждала толкова точно и проникновено описание на чувствата ни, изразени от човек, който не е осиновен.

:)

#44 Re: ha

2013-07-22 00:52

#21: haha - ha

Нека,не коментираме вашата явна грамотност и правопис,ако може да се нарече правопис на латиница!


Гост

#45

2013-07-22 18:58

Neka i nie kato vsichki da znaem za nahite koreni
Търсим се

#46 Нека да се знае, че ние

2013-07-22 20:07

Не се стремим да оставаме доволни и възхитени от жената която ни е родила, а искаме истината и най важното да имаме име и лице когато се сетим за нашите биологични майки. Крайно време е закона да ни позволи да узнаем истината за себе си и да спрем да живеем в измислени приказки в които нашите биологични майки са били студентки и сега заемат високи постове на работните си места. Нека спрем да живеем в нереални мисли за нашите създатели а да сме тук в реалността с истината независимо колко е грозна и болезнена тя. Ако някой е открил своя биологична майка, която е директор някъде то нека да ни пише на фб страницата “Петя-детето, което не прегърнах“ или да се свърже с администраторите на фб профила “Търсим се“
Ж. Барашка

#47

2013-07-22 21:20

Подкрепям петицията с убеждението,че всички трябва да имат равни права .Този закон е явна проява на дискриминация ,която продължава вече твърде дълго !Нека всеки има правото да знае произхода си,а дали ще го използва е негов личен избор .Поставете се поне за миг на мястото на хора ,които понякога посвещават живота си в търсене на близки и един морално остарял закон не ви го позволява,как бихте се чувствали ?!Бъдете съпричастни! Помогнете на Осиновените да получат това,което за вас винаги е било просто даденост !!!!!

Гост

#48

2013-07-26 06:04

Всеки има право сам да реши иска ли да знае от къде идва.

Гост

#49

2013-07-26 19:08

yspex

Гост

#50

2013-08-05 21:25

ЖИВОТА Е КРАТЪК ВСЕКИ ТРЯБВА ДА РАЗБЕРЕ ТОВА КОЕТО НАЙ МНОГО ГО БОЛИ..............