Да спасим от парк "Оборище" от набезите на търговците

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да спасим от парк "Оборище" от набезите на търговците


Гост

#1

2013-06-23 05:52

към аргументите в защита на Парка от общинския Чиновник, да се добавят:
1. Ако не знаете как да се благоустрои Парка, почерпете опит от други европейски градове.
2. Ако продължи по този начин функционирането на Парка, кажете сбогом на мечтата за определяне на София за културна столица през 2019г.

Гост

#2

2013-06-23 23:18

Парковите зони в жилищните комплекси (жилищна среда) да са устроени само за отдих на възрастни и деца, а не за търговски дейности. Общината да осигури поддържането на зелените и цветни площи,на съоръженията в детските площадки, на пейките и алейните настилки, както и да се грижи за чистотата на тези зони.

Гост

#3

2013-06-24 05:08

Аз живея в този район от 1960г. и израснах в близост до парка. Моето дете водих ежедневно в същият този парк в продължение на години.
Нима си плащаме високите данъци (защото наистина са доста по-високи от тези в крайните квартали), за да продава община "Оборище" зелените площи за търговски? Не е редно.

Гост

#4

2013-06-24 06:40

Чудесна инициатива - подкрепям я!

Гост

#5

2013-06-27 06:11

Изцяло заставам зад написаното!!! Категорично настоявам за премахване на "Приказната къща" - мястото на това съоръжение с този обем не е там! И още нещо - дори да имаш късмета да намериш пейка да поседнеш на тихо и сенчесто място, от всякъде се носи миризма на гранясало олио, цаца или печен лук. Това не е визията и аромата на парк "Заимов".

Гост

#6

2013-06-28 13:30

Нека почистим парка от новото строителство, панаира от играчки със съмнително качество и вредните храни!
Парка има нужда само от много пейки, детски кътове с огради, и нови дървета !

Гост

#7 парк "Оборище"

2013-07-12 07:11

Прочетох горните 6 коментара и сърцето ми се стопли. Бях малко дете, когато на мястото на военните конюшни, създадоха тази градина. Живеех точно срещу Докторската градина и в сравнение с нея новата градина хич не ми харесваши с хилавите си фиданки (детски възприятия). А сега живея точно срещу "новата градина", която е богатството на квартала. Особено съгласие изразявам с коментар № 5 - отвратителните миризми са непоносими, пейки няма. Обаче има вечери, когато от естрада в най-източния край на градината гърми псевдо-музика - барабаните и крясъците са акцент. Семейството ми подписа петицията.

Гост

#8

2013-08-01 07:22

търговската активност трябва да се ограничи до 1-2
заведения на открито за безалкохолни напитки,бира и сладолед.Без ресторантска храна и шумна музика.

Гост

#9

2013-10-15 07:42

Напълно съгласна съм с всичко написано в тази петиция. Подкрепям тази инициатива, и аз имам дете и тъй като живеем близо до този парк често ходим там. Обаче не мога да се съглася с едно единствено нещо - Приказната къщичка. Не мога да разбера защо искат тя да бъде премахната. Тя не е съоръжение, което генерира шум, мръсотия и т.н. Кратко представление с приказни герои и целта му е да накара децата да четат книги - да си припомнат познатите и да прочетат непознатите приказки. Нима в това има нещо лошо?
гражданин

#10 да спасим парк "Оборище"

2013-10-19 11:12

Вместо да се осигурят пейки и поддръжка на зелените и цветни площи на парка, общината се е погрижила да събира пари от всяко възможно м2, за да го ползва незнайно за какво. Къщата в парка е потресаващо недоразумение, изградено въпреки протестите на хората и подписките. Култура с децибели не е култура !

Гост

#11

2013-11-22 13:35

Коменнарът е излиен.Трябва за спасикиим квартяла сил